ČNB schválila vstup Invesmartu do Union banky

Sdílet

Vávra: „Pro Union banku dnes začíná nová etapa.“

Ostrava 24. října 2002 – Dnes odpoledne Česká národní banka schválila vstup strategického partnera, italské investiční skupiny Invesmart, do Union banky. Invesmart doplnil v minulých dnech doklady, které si ČNB vyžádala a pro Union banku, v jedenáctém roce její existence, začíná nová etapa.
„Společným cílem Union banky a Invesmartu je ve velmi krátké době uvést do života plány restrukturalizace služeb Union banky, které by tak jako první v České republice měly být připraveny na plný přechod do Evropské unie a Union banka tak udělá první kroky k tomu, aby byla silnou evropskou bankou. Naší strategií je progresivní rozvoj moderních bankovních služeb,“ uvedl generální ředitel Union banky Radovan Vávra. „Vážím si každého jednotlivého klienta a děkuji zvláště těm, kteří nám vždy věřili. Union banka jim jejich důvěru oplatí.“
Radovan Vávra se stal před třemi týdny předsedou představenstva a generálním ředitelem Union banky. Podle jeho vyjádření patří mezi nejbližší kroky rozvoj široké sítě obchodních míst, zefektivnění činnosti a rozšíření stávající nabídky služeb o další atraktivní produkty zejména v oblasti drobného bankovnictví.
Union banka dosáhla za první tři čtvrtletí letošního roku zisku 134 milionů korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).