Hlavní navigace

ČMSS v žádném případě svými kroky nenarušuje hospodářskou soutěž / K rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže proto podá rozklad

S nálezem a rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ze dne 24. srpna 2004 ve věci správního řízení zahájeného se šesti stavebními spořitelnami působícími v České republice dne 2. dubna 2004 Českomoravská stavební spořitelna zásadně nesouhlasí a je připravena podat Úřadu k jeho rozhodnutí rozklad. ČMSS zásadně odmítá pokutu, kterou jí ÚOHS udělil za zpracovávání statistických přehledů o stavebním spoření. Zpracovávání takových přehledů nevede k narušování hospodářské soutěže.

Sdílet

ČMSS v této souvislosti konstatuje:

Ze strany ČMSS nedošlo a nedochází k jakémukoli protisoutěžnímu jednání, ČMSS v žádném ohledu nekoordinuje obchodní ani poplatkovou politiku s jinými soutěžiteli na trhu. Šetření ÚOHS navíc takové jednání neprokázalo. Při stanovování poplatků postupovala ČMSS vždy zcela samostatně.

ČMSS vždy postupovala také v souladu se zákonem o stavebním spoření a Všeobecnými obchodními podmínkami schválenými Ministerstvem financí ČR.

Zpracovávání statistických informací, o něž ÚOHS své rozhodnutí o pokutě opírá, odpovídá úsilí stavebních spořitelen vyhovět požadavku státních orgánů na včasné poskytování věcně správných informací. Statistiky byly zároveň zpracovávány z důvodu zajištění pravidelného a objektivního informování veřejnosti o vývoji sektoru stavebního spoření. Statistická data neobsahují žádné informace, z nichž by mohl jiný soutěžitel určit budoucí podnikatelské záměry konkurence. Navíc se jedná o informace, které nejsou považovány za obchodní tajemství.

Situaci na trhu stavebního spoření považuje ČMSS jednoznačně za vysoce konkurenční. Rozhodující úlohu zde plní konkurence založená na produktové nabídce. ČMSS vždy postupovala a postupuje nezávisle a její kroky nebyly, nejsou, a to ani potenciálně, směřovány proti zájmům fungujícího trhu.

Mgr. Ing. Rostislav Trávníček,
marketingový ředitel ČMSS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).