Hlavní navigace

ČMSS: Objem úvěrů v červenci meziročně vzrostl o 29 %

Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny za červenec 2007 potvrzují trend tohoto roku. ČMSS směřuje k novému ročnímu rekordu. Jedinečnou bilanci si připsala v červenci jak v cílové částce uzavřených smluv, tak v objemu poskytnutých úvěrů na bydlení.

Sdílet

Celkový objem úvěrů na bydlení poskytnutých za sedm měsíců tohoto roku již překročil hranici 16 miliard korun

 • V červenci 2007 využili klienti ČMSS na řešení svých bytových potřeb 5979 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření.
 • Jejich objem dosáhl částky 2,5 miliardy korun, což znamená meziroční nárůst o 29 procent. Po špičkových výsledcích v květnu a červnu to je další jedinečný výkon v historii ČMSS i oboru stavebního spoření v České republice.
 • V období leden až červenec 2007 poskytla ČMSS 41 952 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření.
 • Objem těchto úvěrů přesáhl částku 16 miliard korun, což v meziročním srovnání znamená nárůst o 22,5 procenta.

Skvělé bilance dosáhla ČMSS i v nově uzavřených smlouvách o stavebním spoření

 • V červenci 2007 uzavřela ČMSS celkem 20 291 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky.
 • Cílová částka těchto smluv překročila hodnotu 6,5 miliardy korun, což znamená meziroční nárůst o 38,4 procenta. Průměrná cílová částka ve výši 322,7 tisíce korun přitom znamená nárůst na novou rekordní úroveň.
 • Celkový počet smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky uzavřených za sedm měsíců roku 2007 již dosáhl hodnoty 177 249. V meziročním srovnání je výsledkem nárůst o více než 12 tisíc smluv.
 • Celková cílová částka těchto smluv již dosáhla 50,7 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 21,7 procenta.

Výbornými výsledky se ČMSS prezentuje i v dalších oblastech

 • Za sedm měsíců roku 2007 zprostřed­kovala ČMSS investice do podílových fondů v objemu 1,5 miliardy korun.
 • ČMSS eviduje růst zájmu o rizikové životní pojištění, a to zejména jako pojištění nesplacené částky úvěru. Celková pojistná částka za období leden až červenec 2007 dosáhla 2,9 miliardy korun.
 • Do konce července zprostředkovali finanční poradci ČMSS celkem 40 006 smluv o penzijním připojištění.

ČMSS je v České republice dlouhodobě největší a nejvýkonnější stavební spořitelnou. I nadále je největším poskytovatelem úvěrů na bydlení obyvatelům. ČMSS nabízí přitažlivé úrokové podmínky včetně tarifu Atraktiv zaručujícího úvěr ze stavebního spoření se stálým nízkým ročním úrokem 3,7 procenta, a to až do úplného splacení půjčky.

Nárůsty v obchodních činnostech dokumentují vysokou výkonnost odbytové sítě ČMSS. Jejím základem je více než 2500 obchodních zástupců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).