Hlavní navigace

ČMSS nabízí svým klientům v oblastech postižených záplavami zvýhodněný "povodňový" překlenovací úvěr

Sdílet

Největší česká stavební spořitelna, ČMSS, a.s., vyčlenila 1 miliardu korun na zvýhodněné překlenovací úvěry. Pro klienty ČMSS, kteří budou potřebovat finanční prostředky k odstraňování škod a rekonstrukcím na svých poškozených obydlích, jsou nyní k dispozici překlenovací úvěry s úrokovou sazbou sníženou o celé 2 procentní body.

Zvýhodněné podmínky pro čerpání „povodňových“ překlenovacích úvěrů:

Snížená úroková sazba o 2 procentní body, tj. od 4,3 do 5,9 % p.a.
Stačí mít naspořeno 20 % z cílové částky
Vyřízení zdarma
Zaplacené úroky z překlenovacího úvěru lze odečíst od základu daně z příjmu
Je potřeba doložit doklad o vlastnictví objektu, případně nájemní smlouvu, fotografie dokumentující poškození objektu nebo vyjádření příslušného stavebního či obecního úřadu nebo doklad pojišťovny (kopie protokolu o škodě). Pokud tyto doklady nejsou v době odesílání žádosti k dispozici, ČMSS bude akceptovat jejich předložení jako podmínku pro čerpání nebo umožní čerpání do výše naspořené částky před doložením výše uvedených dokladů.
O zvýhodněný překlenovací úvěr je nutné požádat do 31.10. 2002

Žádosti označené sloven „povodeň“ bude ČMSS vyřizovat přednostně.

Klientům ČMSS, kteří v současné době již splácejí úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr a mohli se v důsledku záplav přechodně dostat do složité finanční situace, je ČMSS rovněž připravena vyjít vstříc. Takto postižení klienti by měli ve vlastním zájmu co nejdříve kontaktovat finančního poradce ČMSS nebo její pražské ústředí. Na základě konkrétních informací bude ČMSS ve spolupráci s nimi hledat individuální řešení.

ČMSS doporučuje všem svým klientům, aby se v každém případě spojili buď přímo se svým finančním poradcem nebo se obrátili na nejbližší obchodní místo ČMSS nebo na její pražské ústředí a poradili se, jak nejlépe využít svého stavebního spoření s Liškou k financování oprav svého poničeného domova.

Bezplatná povodňová linka ČMSS: 0800 120 100

Praha, 19. srpna 2002

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).