Hlavní navigace

ČMHB vydá desátou emisi HZL v objemu 1,5 mld. Kč

Sdílet

PRAHA, 19. února 2003 – Celkově desátou emisi hypotečních zástavních listů (HZL) v objemu 1,5 miliardy Kč vydá zítra, tj. 20. února, Českomoravská hypoteční banka (ČMHB). Zároveň jde o třetí emisi v rámci jejího dluhopisového programu, který je v podstatě dlouhodobou licencí pro pravidelné emise HZL. Hypoteční zástavní listy, jejichž nominální hodnota činí 10 000 Kč, budou splatné v roce 2008 a mají fixní kupon ve výši 3 %.

„O hypoteční listy ČMHB je mezi investory stále velký zájem,“ vysvětluje Rudolf Kostka, člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro věci finanční, a dodává: „Je to dáno tím, že hypoteční zástavní listy jsou obecně vnímány jako nejbezpečnější a nejvýhodnější investice. Jejich krytí je zajištěno zástavním právem k nemovitosti a jejich výnosnost výrazně převyšuje většinu ostatních běžně dostupných investičních instrumentů. Atraktivitu hypotečních zástavních listů zvyšuje i to, že se na výplatu úroků nevztahuje daň z příjmu.“

Českomoravská hypoteční banka je největším emitentem HZL v ČR. Od roku 1996 vydala včetně této poslední 10 emisí v celkovém objemu 18,8 mld. Kč. První dvě emise již byly řádně splaceny. Hypoteční zástavní listy ČMHB je možné nakoupit i prodat na pobočkách mateřské ČSOB. Dluhopisový program schválila ČMHB jako prvnímu soukromému subjektu v ČR Komise pro cenné papíry s účinností od 3. dubna 2002.

Českomoravská hypoteční banka, a. s., je jedinou specializovanou hypoteční bankou v ČR.
V období od ledna do prosince 2002 poskytla ČMHB 6 184 hypotečních úvěrů v objemu 6,5 mld. Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).