Hlavní navigace

ČMHB ruší expresní příplatek a nabízí garanci úrokové sazby

Praha, 31. května 2004 – Českomoravská hypoteční banka (ČMHB) od 1. června ruší expresní příplatek za zpracování hypotečního úvěru, zavádí bezplatnou garanci úrokové sazby a snižuje řadu dalších poplatků.

Sdílet

„Vyřídit klientovi úvěr expres je již u nás standardem. Vypočítali jsme si průměr od začátku roku, a zjistili, že to jsou pouhé čtyři dny. Za tak krátkou dobu stihneme od podání žádosti se všemi doklady rozhodnout o úvěru,“ říká Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva ČMHB, a dodává: „Zároveň všem od 1. června nabídneme garanci úrokové sazby. To znamená, že klient může znát svou úrokovou sazbu již v okamžiku, kdy s bankou začne jednat, a nemusí čekat do vyřízení úvěru.“

Konkrétně banka vystaví garanci, jakmile bude znát bonitu klienta a hodnotu zastavované nemovitosti. Garance chrání klienta proti možnému zvýšení úrokových sazeb na trhu. Dojde-li naopak ke snížení sazeb, klient získá úrok nižší. ČMHB poskytuje záruku na 30 dnů od podání žádosti o garanci, a to na pevné sazby na 1, 3, 5, 10 a 15 let.

ČMHB zároveň od 1. června snižuje poplatek za čerpání hypotečního úvěru na základě návrhu na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí z 3000 Kč na 1000 Kč. Vychází tak vstříc zákazníkům v situaci, kdy je stále nutné na aktuální vklad do katastru dlouho čekat. To lidem často komplikuje koupi nemovitosti, postup stavby či rekonstrukce. Ruší se také 50% příplatek za zpracování úvěru u jednoleté sazby, ze 6 % p.a. na 5 % p.a. se snižuje sazba za rezervaci finančních prostředků kvůli posunu termínu dočerpání úvěru.

David Sahula
specialista Public Relations
Českomoravská hypoteční banka, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).