Hlavní navigace

ČMHB nabízí pomoc lidem, postiženým záplavami

Sdílet

Se současnými klienty ve finančních problémech bude banka hledat řešení
Noví klienti ušetří na poplatcích u milionového úvěru až 17 000 Kč
Přímo postiženým obcím ČMHB věnuje půl milionu korun

PRAHA, 20. srpna 2002 – Českomoravská hypoteční banka se rozhodla pomoci svým klientům, kteří byli postiženi katastrofickými záplavami, i ostatním občanům, kteří budou potřebovat peníze na obnovu svých domovů.

„Každý klient, který se kvůli postižení povodněmi dostane do problémů se splácením hypotečního úvěru, si může být jist, že ČMHB bude v součinnosti s ním hledat individuální řešení, například formou restrukturalizace splátkového kalendáře,“ ujišťuje Jiří Eigel, ředitel odboru řízení obchodů a sítí ČMHB. Současně banka umožní klientům, jimž povodně poškodily předmět zástavy (zajištění úvěru), výplatu vinkulovaných pojistných plnění až do výše 150 tisíc Kč přímo na účty klientů. Klienti, u kterých vlivem povodní dojde k výše uvedeným problémům, by měli co nejdříve kontaktovat banku, pomohou tak ve vlastním zájmu najít řešení co nejdříve.

Lidem, kteří budou potřebovat peníze na rekonstrukci či výstavbu obydlí poničených záplavami, ČMHB v odůvodněných případech nabídne zvýhodněné podmínky – nebude účtovat poplatek za zpracování úvěru, poplatek za expresní vyřízení úvěru a poplatek za ocenění nemovitosti, sloužící jako zajištění úvěru. Například u milionové půjčky tak může každý klient jednorázově uspořit částku až 17 000 Kč.

V některých případech by mohl být pro klienty zajímavý rovněž hypoteční úvěr PROGRES. Jde o produkt, který je určen pro klienty do 36 let věku a má výhodu v tom, že nabízí až o cca 25% nižší úroveň splátek pro počáteční období splatnosti úvěru oproti běžným hypotečním úvěrům. Prostředky takto „uspořené“ mohou lidé postižení záplavami použít např. pro nákup předmětů potřebných pro vybavení domácnosti. Tento typ úvěru ČMHB standardně nabízí jako jediná na českém trhu. ČMHB bude samozřejmě úvěry lidem postiženým záplavami vyřizovat přednostně.

ČMHB dále rozhodla věnovat přímo na pomoc obcím nejvíce postiženým záplavami částku půl milionu korun. O místě, kam bude pomoc směrována, bude rozhodnuto během několika dnů.


Českomoravská hypoteční banka, a. s., je jedinou specializovanou hypoteční bankou v ČR.
V počtu poskytnutých hypotečních úvěrů zaujímá ČMHB první místo na trhu.
Za 1. pololetí roku 2002 poskytla ČMHB 2 460 hypotečních úvěrů v objemu 2,59 mld. Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).