Hlavní navigace

ČMHB nabízí Americkou hypotéku a Hypotéku na družstevní bydlení

Praha, 14. května 2004 – Dva nové typy hypoték – Americká hypotéka a Hypoteční úvěr na družstevní bydlení – rozšíří od pondělí 17. května nabídku Českomoravské hypoteční banky (ČMHB). Pod názvem Americká hypotéka uvádí ČMHB na trh neúčelový typ hypotéky. Ten klientovi umožňuje za peníze, vypůjčené proti zástavě vlastní nemovitosti, koupit si cokoliv – od nového automobilu až po cestu kolem světa. Druhý typ hypotéky lze využít na financování družstevního bytu, podmínkou je zástava jiné nemovitosti v osobním vlastnictví dlužníka, nebo třetí osoby. Úroková sazba začíná u Americké hypotéky od 5,4 % a u Hypotečního úvěru na družstevní bydlení od 5,3 %.

Sdílet

Nové úvěry mají společné výhody: možnost kdykoliv úvěr bez sankcí splatit a nízké úrokové sazby.

Na druhou stranu se ale na obě nové hypotéky nevztahuje státní podpora. Odepisovat úroky z daňového základu lze pouze u účelového Hypotečního úvěru na družstevní bydlení, nikoliv u Americké hypotéky.

Parametry obou nových úvěrů jsou podobné standardním hypotékám, a to včetně úrokových sazeb. Ty jsou proto ve srovnání s klasickým spotřebitelským úvěrem podstatně nižší. Hypotéka navíc nabízí možnost půjčit si víc peněz a na delší dobu, říká Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva ČMHB, a dodává: Předpokládáme, že vedle nákupu hodnotnějších věcí, jako jsou třeba nový nábytek či automobil, budou lidé také Americkou hypotéku využívat na bydlení. Nový produkt totiž může některé v současné době uplatňované postupy výrazně zjednodušit. Jako příklad lze uvést často využívané formy svépomocí.

Českomoravská hypoteční banka je první specializovanou hypoteční bankou v ČR. ČMHB nabízí širokou škálu hypotečních úvěrů, jen pro občany se jedná o sedm různých typů úvěrů Majoritním akcionářem ČMHB s podílem 99,7 % je ČSOB. Základní kapitál ČMHB činí 1 319 216 500 Kč Za 1. čtvrtletí roku 2004 ČMHB poskytla 2 388 hypotečních úvěrů v objemu 2,71 miliardy Kč

David Sahula
specialista Public Relations
Českomoravská hypoteční banka, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).