Hlavní navigace

ČMHB má jako první soukromý subjekt v ČR schválen dluhopisový program

Sdílet

PRAHA, 3. dubna 2002 – Dluhopisový program schválila Českomoravské hypoteční bance (ČMHB) jako prvnímu soukromému subjektu v ČR Komise pro cenné papíry. Rozhodnutí nabývá právní moci dne 3. dubna 2002. Vedle ČMHB byl dluhopisový program dosud schválen pouze státní České konsolidační agentuře a nadnárodní Evropské investiční bance.

„Rozhodnutí komise je pro nás potvrzením finanční síly a spolehlivosti ČMHB. Svou roli jistě sehrálo také pevné zázemí mateřské ČSOB a nadnárodní skupiny KBC. Díky programu nyní můžeme vydávat hypoteční zástavní listy mnohem operativněji a také s nižšími náklady. To je v konečném důsledku přínos jak pro naše klienty, tak pro investory do HZL,“ říká k tomu předseda představenstva a generální ředitel ČMHB Jiří Votrubec.

Dluhopisový program dovoluje vydávat dluhopisy do stanoveného objemu bez složitých schvalovacích procesů. V praxi to znamená, že po dobu platnosti programu může společnost vydat několik tranší dluhopisů v různých objemech tak, aby součet jejich nesplaceného zbytku v příslušném okamžiku nepřekročil celkově schválenou sumu.

Trvání dluhopisového programu je v případě ČMHB stanoveno na 10 let a nejvyšší objem nesplacených dluhopisů vydaných v rámci programu je stanoven na 30 miliard Kč.

ČMHB, která je největším emitentem HZL v ČR, připravuje na červen tohoto roku první emisi v rámci programu (celkově již osmou). Protože výše jmenované dva subjekty, kterým byly dluhopisové programy také schváleny, dosud v jejich rámci žádné dluhopisy nevydaly, šlo by v případě ČMHB o první emisi dluhopisů vydaných v ČR v rámci mechanismu dluhopisového programu.

Českomoravská hypoteční banka, a. s., je jedinou specializovanou hypoteční bankou v ČR.
V počtu poskytnutých hypotečních úvěrů zaujímá ČMHB první místo na trhu.
Za rok 2001 ČMHB poskytla 3179 hypotečních úvěrů v objemu 3,26 miliardy Kč.
ČMHB je členem finanční skupiny ČSOB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).