Hlavní navigace

Člen představenstva České spořitelny bude řídit rakouskou Salzburger Sparkasse, dceru Erste Bank

Pan Gernot Mittendorfer, dosavadní člen představenstva České spořitelny, největší dceřiné společnosti skupiny Erste Bank, bude k 1. srpnu 2004 jmenován členem představenstva rakouské spořitelny Salzburger Sparkasse, která rovněž patří do skupiny Erste Bank. Pan Gernot Mittendorfer rezignuje na pozici člena představenstva a náměstka generálního ředitele České spořitelny. Od 1. října bude vykonávat funkci generálního ředitele ve spořitelně Salzburger Sparkasse, ve funkci nahradí pana Waltera Schwimberského, který odchází do důchodu.

Sdílet

Porozumět potřebám místních klientů je klíčové pro dosažení klientské spokojenosti. Mým cílem je naslouchat potřebám klientů Salzburger Sparkasse a pokračovat v úsilí, aby tato spořitelna byla úspěšným členem skupiny Erste Bank, řekl Gernot Mittendorfer. Salzburger Sparkasse poskytuje služby asi 100.000 klientům.

Pan Gernot Mittendorfer nastoupil do DIE ERSTE österreichische Spar-Casse Bank AG v roce 1990 a pracoval v drobném bankovnictví. V roce 1997 byl jmenován do představenstva spořitelny Sparkasse Mühlviertel West Bank AG, kde mimo jiné zodpovídal také za finanční služby v České republice. V roce 1999 se stal členem představenstva Erste Bank Sparkassen (CR), a.s. a řídil drobné bankovnictví. Od roku 2000 je členem představenstva České spořitelny, do jeho gesce spadají služby pro korporátní klienty, pro malé a střední firmy, pro města a obce a také služby v oblasti financování nemovitostí.

Česká spořitelna oznámí jméno nástupce pana Mittendorfera v nejbližších týdnech.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).