Hlavní navigace

Citibank uvádí nové Pojištění Bezpečí s Vaší kartou, které ochrání Vaše peníze, klíče, doklady, peněženku či mobilní telefon

Citibank přichází s novým volitelným pojištěním kreditních karet s názvem „Pojištění Bezpečí s Vaší kartou“, které nabízí ve spolupráci se společností Pojišťovna Cardif Pro Vita, a. s.

Sdílet

Pojištění se vztahuje na rizika zneužití kreditní karty v důsledku jejího odcizení nebo ztráty, včetně internetových a PIN transakcí (tj. zneužití kreditní karty za použití PINu) a také na vynucený výběr hotovosti kreditní kartou z bankomatu učiněný pod hrozbou fyzického násilí anebo odcizení z bankomatu vybrané hotovosti při násilném přepadení nebo pod hrozbou fyzického násilí, pokud k odcizení dojde při výběru z bankomatu nebo v době do 2 hodin od výběru z bankomatu. Pokud při odcizení nebo ztrátě kreditní karty dojde též ke ztrátě nebo odcizení dokladů, peněženky, klíčů, odcizení mobilního telefonu či zneužití SIM karty, vztahuje s pojistné plnění i na tato rizika.

„Pojištění Bezpečí s Vaší kartou” dává držiteli kreditní karty záruku, že kreditní kartu může využívat aniž by se musel obávat, že mu ji někdo ukradne a zneužije. Pojistná plnění v rámci našeho pojištění patří k jedněm z nejvyšších na trhu. Nejsme schopni zabránit, že k pojistné události dojde, ale dokážeme velmi účinně zmírnit její dopady na naše klienty, říká Zuzana Radimská, manažerka pojišťovacích produktů Citibank.

Pojistné plnění v případě zneužití kreditní karty v důsledku odcizení nebo její ztráty, včetně PIN transakcí, je poskytováno v maximální výši 100 000 Kč, a to maximálně 3krát za kalendářní rok (tzn. maximální pojistné plnění v 1 roce může být 300 000 Kč). Pojistné plnění při zneužití karty při internetové transakci je poskytováno v maximální výši 30 000 Kč, včetně poplatků za blokaci kreditní karty za jednu zneužitou kreditní kartu, a to maximálně 3krát za kalendářní rok (tzn. maximální pojistné plnění v 1 roce může být 90 000 Kč). Pojistné plnění, jež bude poskytnuto maximálně třikrát za kalendářní rok, pro případ ztracených či odcizených klíčů je maximálně 5 000 Kč, dokladů maximálně 3 000 Kč. V případě mobilního telefonu je pojistné plnění do 10 000 Kč a při zneužití SIM karty do 1 000 Kč, a to maximálně jednou v jednom kalendářním roce.

Pojistná událost musí být nahlášena pojišťovně a žádost o blokaci Citi kreditní karty učiněna do 72 hodin po pojistné události prostřednictvím zákaznické linky Citiphone. V případě odcizení mobilního telefonu se pojistné plnění vztahuje pouze na hovory uskutečněné do 24 hodin před nahlášením odcizení mobilního telefonu a požádáním o blokaci SIM karty, případně blokaci mobilního telefonu. Cena pojištění činí 89 Kč měsíčně a pojistné je automaticky hrazeno ze Citi kreditní karty.

„Pojištění Bezpečí s Vaší kartou“ si může zřídit fyzická osoba, která je držitelem hlavní kreditní karty, a která je mladší 75 let. Sjednat si pojištění je možné prostřednictvím telefonu přes zákaznickou linku CitiPhone.

Více informací lze nalézt ve všeobecných pojistných podmínkách produktu „ Pojištění Bezpečí s Vaší kartou“, které jsou k dispozici na webových stránkách Citibank Europe plc, organizační složka – www.citibank.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).