Hlavní navigace

Citibank nabízí úrok až 5 % p.a. na termínovaném vkladu!

Na českém trhu zcela ojedinělou kombinaci investic do podílových fondů a termínovaného vkladu nabízí pod názvem CitiBest od počátku dubna Citibank a.s.

Sdílet

Každý, kdo nově investuje prostřednictvím Citibank, do podílových fondů denominovaných v jakékoliv cizí měně, získá nárok na otevření jednorázového tříměsíčního termínovaného vkladu v českých korunách s atraktivní úrokovou sazbou 5% p.a., a to na částku odpovídající výši investice do těchto podílových fondů. Vybrat si lze z více než devadesáti podílových fondů vedených v eurech, amerických dolarech, švýcarských francích, britských librách, japonských jenech či kanadských a australských dolarech.

Při investici do kteréhokoliv z pěti podílových fondů denominovaných v české koruně získá klient možnost uložit stejnou částku na tříměsíční termínovaný vklad se sazbou 3,5 % p.a.

Standardní úroková sazba na termínovaných vkladech se v pásmu od 100.000Kč na 3 měsíce přitom aktuálně zpravidla pohybuje kolem 1 % p.a. – 1,20 % p.a.* Díky produktu CitiBest lze tak finance uložené u Citibank na termínovaných depozitech zhodnotit až 5× efektivněji.

„Podobný produkt nabízí Citigroup například v Německu a je zde o něj obrovský zájem. Právě úspěšnost tohoto produktu v zahraničí pro nás byla důvodem pro jeho uvedení na český trh,“ uvedla produktová manažerka investic Alexandra Talířová.

Minimální hodnota investice dosahuje 200 tisíc korun, což znamená investovat 100 tisíc korun do fondů a navíc možnost uložit 100 tisíc korun na zvýhodněný termínovaný vklad.

Citibank nabízí fondy takových finančních institucí, jako jsou například ING, Credit Suisse a MFS. Během následujících měsíců banka chystá rozšíření nabídky primárně korunových fondů, ale i podílových fondů denominovaných v cizích měnách.

„Naší strategií je nabízet klientům skutečně ty nejlepší investiční produkty na trhu. Abychom zachovali objektivitu, nenabízíme vlastní fondy Citibank, ale fondy jiných investičních společností. Při výběru fondů se řídíme jejich ratingem, výkonností a vývojem finančních trhů. Tyto analýzy přitom čerpají z aktivit rozsáhlé celosvětové analytické sítě Citigroup s evropským zázemím v Londýně,“ doplnil ředitel distribuce a prodeje Citibank Jiří Báča.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).