Hlavní navigace

Citibank nabízí hypotéky ve spolupráci s Hypoteční bankou

Od počátku tohoto týdne rozšířila Citibank a.s. nabídku svých produktů o hypoteční úvěry, které nabízí ve spolupráci s Hypoteční bankou. Nový produkt nese název Citibank hypoteční úvěr, je určen pouze fyzickým osobám a může mít podobu jak klasické (nemovitostní), tak i tzv. americké (neúčelové) hypotéky.

Sdílet

Poskytovatelem úvěru a věřitelem klienta je Hypoteční banka. Naším cílem je nabídnout klientům produkty a služby nejvyšší kvality. Při výběru spolupracující banky jsme tedy kladli největší důraz na to, aby byla schopna uspokojit i ty nejnáročnější potřeby klientů, měla na trhu dobré renomé a navíc byla nezávislá. Proto jsme zvolili Hypoteční banku a uvedli na trh Citibank hypoteční úvěr, který patří v České republice mezi cenově nejatraktivnější, uvedl šéf retailové banky v rámci Citibank Bert Pijls.

Hypoteční banka vždy byla leaderem v novinkách. Jako první českým zákazníkům přinesla například stoprocentní hypotéku nebo variabilní splácení. Jsem rád, že spolu se Citibank přinášíme další novinku – těsnou spolupráci dvou nezávislých bank. Hypotéka, kterou jsme vytvořili, v sobě nese hlavní výhody úvěrů od Hypoteční banky – rychlost, výhodná úroková sazba a odstranění zbytečných nákladů, jako je nutnost otevření běžného účtu či životní pojistka, říká k tomu Jan Sadil, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky.

Výhodou Citibank hypotečních úvěrů je nízká úroková sazba, která aktuálně pro klienty Citibank začíná na 2,7 % p.a. v případě fixace na jeden rok a úvěru do 70 % hodnoty nemovitosti. U fixace na pět let například činí úrok 3,69 % p.a., což je jedna z nejnižších sazeb na trhu. Všechny úrokové sazby jsou přitom garantované, což znamená, že banka nebude stanovovat individuální sazbu pro každého klienta podle jeho ohodnocení, ale garantuje sazby vyhlášené v aktuálním sazebníku. Klienti Citibank, kterými mohou být například i jen držitelé kreditních karet či příjemci osobních půjček, mají úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů na rozdíl od neklientů nižší o dvě desetiny procentního bodu. Pro ostatní začíná aktuálně úroková sazba na 2,9% p.a. (fixace 1 rok, 70% ceny nemovitosti).

Úvěry jsou poskytovány až na 100 % hodnoty nemovitosti s postupným nebo jednorázovým čerpáním a splatností od pěti do třiceti let. Mezi jejich výhody patří také skutečnost, že čerpání hypotéky je možné i bez otevření účtu u Citibank. Jsme toho názoru, že by klienti neměli být nuceni do nákupu žádných produktů, není-li to nezbytné. Proto poskytujeme nejen hypoteční úvěry, ale i například osobní půjčky či kreditní karty bez nutnosti zřízení běžného účtu, dodal Bert Pijls. Poplatek za zpracování úvěru je účtován a hrazen jen v případě jeho schválení.

Přehled garantovaných úrokových sazeb (p.a.) Citibank hypotečního úvěru
Typ úvěru Fixace sazby na období
1 rok 3 roky 5 let 10 let 15 let
na nemovitost, do 70 % hodnoty nemovitosti 2,90% 3,55% 3,89% 4,70% 4,91%
na nemovitost, od 70 do 85 % hodnoty nemovitosti 3,25% 3,90% 4,24% 5,05% 5,26%
na nemovitost, od 85 do 100 % hodnoty nemovitosti 3,40% 4,05% 4,39% 5,20% 5,41%
neúčelový (americká hypotéka), do 70 % hodnoty nemovitosti 5,21% 5,60% 5,97%  –  –
Stávající klienti Citibank a.s. navíc získávají slevu úrokové sazby ve výši

Markéta Dvořáčková
Public Affairs Officer Citibank a.s.

David Sahula
specialista PR Hypoteční banka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).