Hlavní navigace

Citibank nabízí hypotéky ve spolupráci s Hypoteční bankou

Od počátku tohoto týdne rozšířila Citibank a.s. nabídku svých produktů o hypoteční úvěry, které nabízí ve spolupráci s Hypoteční bankou. Nový produkt nese název Citibank hypoteční úvěr, je určen pouze fyzickým osobám a může mít podobu jak klasické (nemovitostní), tak i tzv. americké (neúčelové) hypotéky.

Poskytovatelem úvěru a věřitelem klienta je Hypoteční banka. Naším cílem je nabídnout klientům produkty a služby nejvyšší kvality. Při výběru spolupracující banky jsme tedy kladli největší důraz na to, aby byla schopna uspokojit i ty nejnáročnější potřeby klientů, měla na trhu dobré renomé a navíc byla nezávislá. Proto jsme zvolili Hypoteční banku a uvedli na trh Citibank hypoteční úvěr, který patří v České republice mezi cenově nejatraktivnější, uvedl šéf retailové banky v rámci Citibank Bert Pijls.

Hypoteční banka vždy byla leaderem v novinkách. Jako první českým zákazníkům přinesla například stoprocentní hypotéku nebo variabilní splácení. Jsem rád, že spolu se Citibank přinášíme další novinku – těsnou spolupráci dvou nezávislých bank. Hypotéka, kterou jsme vytvořili, v sobě nese hlavní výhody úvěrů od Hypoteční banky – rychlost, výhodná úroková sazba a odstranění zbytečných nákladů, jako je nutnost otevření běžného účtu či životní pojistka, říká k tomu Jan Sadil, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky.

Výhodou Citibank hypotečních úvěrů je nízká úroková sazba, která aktuálně pro klienty Citibank začíná na 2,7 % p.a. v případě fixace na jeden rok a úvěru do 70 % hodnoty nemovitosti. U fixace na pět let například činí úrok 3,69 % p.a., což je jedna z nejnižších sazeb na trhu. Všechny úrokové sazby jsou přitom garantované, což znamená, že banka nebude stanovovat individuální sazbu pro každého klienta podle jeho ohodnocení, ale garantuje sazby vyhlášené v aktuálním sazebníku. Klienti Citibank, kterými mohou být například i jen držitelé kreditních karet či příjemci osobních půjček, mají úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů na rozdíl od neklientů nižší o dvě desetiny procentního bodu. Pro ostatní začíná aktuálně úroková sazba na 2,9% p.a. (fixace 1 rok, 70% ceny nemovitosti).

Úvěry jsou poskytovány až na 100 % hodnoty nemovitosti s postupným nebo jednorázovým čerpáním a splatností od pěti do třiceti let. Mezi jejich výhody patří také skutečnost, že čerpání hypotéky je možné i bez otevření účtu u Citibank. Jsme toho názoru, že by klienti neměli být nuceni do nákupu žádných produktů, není-li to nezbytné. Proto poskytujeme nejen hypoteční úvěry, ale i například osobní půjčky či kreditní karty bez nutnosti zřízení běžného účtu, dodal Bert Pijls. Poplatek za zpracování úvěru je účtován a hrazen jen v případě jeho schválení.

Přehled garantovaných úrokových sazeb (p.a.) Citibank hypotečního úvěru
Typ úvěru Fixace sazby na období
1 rok 3 roky 5 let 10 let 15 let
na nemovitost, do 70 % hodnoty nemovitosti 2,90% 3,55% 3,89% 4,70% 4,91%
na nemovitost, od 70 do 85 % hodnoty nemovitosti 3,25% 3,90% 4,24% 5,05% 5,26%
na nemovitost, od 85 do 100 % hodnoty nemovitosti 3,40% 4,05% 4,39% 5,20% 5,41%
neúčelový (americká hypotéka), do 70 % hodnoty nemovitosti 5,21% 5,60% 5,97%  –  –
Stávající klienti Citibank a.s. navíc získávají slevu úrokové sazby ve výši

Markéta Dvořáčková
Public Affairs Officer Citibank a.s.

David Sahula
specialista PR Hypoteční banka