Hlavní navigace

Čipové karty eBanky budou od společnosti Gemplus

eBanka, která v současné době testuje čipové karty pro své klienty, uzavřela v minulých dnech exkluzivní smlouvu s předním světovým výrobcem čipových karet, společností Gemplus.

Sdílet

Jak řekl výkonný ředitel oblasti Provoz a člen představenstva eBanky Vlastimil Nigrin: Plánujeme v průběhu několika příštích let vydat svým klientům přes jeden milion karet a proto jsme se po důkladném zvážení všech variant rozhodli pro dlouhodobou spolupráci se společností Gemplus, která je pro nás zárukou zkušenosti, kvality a profesionality v oblasti výroby čipových karet a jejich zavádění na evropských i světových trzích.

Zdeněk Bubák, výkonný ředitel Gemplus International pro region střední & východní Evropa, Ruská federace a SNS k doplnil: eBanka a celá skupina PPF představují pro firmu Gemplus zákazníka, jehož ambiciózní obchodní cíle nejen v České republice, ale i za hranicemi, slibují plně využít obchodních možností, které nová generace víceúčelových čipových karet EMV od firmy Gemplus doplněná o služby a řešení připravovaná na míru zákazníkům s místními partnery nabízí vydavatelským bankám. Co víc, eBanka i její obchodní partneři se budou moci rovněž rozhodnout, zda využít některé již v praxi úspěšné obchodní modely Gemplus a jeho zákazníků z celého světa upravené pro místní podmínky trhu.

K vlastnímu pilotnímu vydávání čipových karet bude eBanka po všech testech a certifikacích karetních asociací připravena v průběhu posledního čtvrtletí tohoto roku. S plošným vydáváním čipových karet mohou klienti počítat začátkem příštího roku.

Vše nasvědčuje tomu, že eBanka přijde s čipovými kartami jako třetí vydavatel u nás a nabídne tento produkt svým klientům o více než rok před termínem podporovaným pravidly karetních asociací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).