Hlavní navigace

Chcete nám pomoci splnit vánoční přání dětí z dětských domovů?

Sdílet

  • na internetové adrese http://kuryr.chiki.cz najdete seznam více než 300 přáníček od dětí z 12-ti dětských domovů
  • přáníčko můžete splnit (koupit) a poslat poštou podle uvedených pokynů
  • můžete také poskytnout finanční příspěvek, který použijeme na dokoupení nesplněných přáníček a na úhradu akce „Duhové Vánoce“, které se ve dnech 22. – 26. 12. 2003 zúčastní čtyřicítka dětí, kteří už patří do naší širší rodiny a my do jejich.
  • tato sbírka probíhá i „fyzicky“, a to v Obchodním centru Carrefour v Ostravě, v Prioru v Orlové a také na základních školách v Havířově.

Chcete pomoci dětským domovům?

V rámci sbírky sháníme pro domovy i větší dárky, které by jim byly pros- pěšné při jejich výchovné činnosti – digitální fotoaparát, videokamera, sportovní potřeby, výtvarné potřeby, knihy…

Zapojené dětské domovy

Veřejná sbírka probíhá řádně dle zákona, je ohlášena u Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Vánoční dárky a finance jsou určeny pro tyto zařízení:

Kojenecký ústav Ostrava, Výchovný ústav Vidnava, Dětský domov Příbor, Dětský domov Litovel, ZVŠI Dubová, ZVŠI Fulnek, Dětský domov Těrlicko, Dětský domov Motýl Orlová, Výchovný ústav Žulová, Dětský domov Ostrava – ul. Na Vizině, Dětský domov pro děti do 3 let Havířov – Suchá, Dětský domov Hranice na Moravě.

„Adoptuj Zámeček“ – Projekt, kde můžete pomáhat trvale

Ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové jsme připravili projekt „Adoptuj Zámeček“. Jeho smyslem je dát příležitost skutečně všem dětem z DD, které Zámeček čtou, aby měly svůj vlastní výtisk, ne jen „erár“, a zároveň všem dobrým lidem, aby konkrétnímu dítěti z vybraného domova časopis předplatili.

Veškeré informace o projektu najdete na adrese http://www.zamecek.net

Děkujeme za Váš čas a případnou pomoc.

za „duhový Vánoční štáb“
Vladislav Sobol – Flík
Sdružení Duha – Zámeček a Duha – Psohlavci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).