Hlavní navigace

Chat o kosmetických výrobcích

Kosmetické výrobky, účinné látky v nich, současná legislativa v tomto oboru, otázky bezpečnosti i očekávání spotřebitelů s nimi spojená – tak by se dalo charakterizovat téma dalšího chatu, který na svých stránkách chat@spotrebitele.info pořádá ve středu 11.května od 14 do 15 hodin Sdružení obrany spotřebitelů ČR.

Sdílet

Hostem chatu bude tentokrát MUDr. Dagmar Jírová ze Státního zdravotního ústavu, která se problematikou kosmetických výrobků zabývá nejen na národní, ale i evropské úrovni. Zcela jistě – kromě výše zmíněných témat kvality a účinků kosmetických výrobků – nezůstanou stranou ani otázky testování těchto výrobků, které jsou stále aktuální.

Spotřebitelé si nejsou někdy úplně jisti, zda kosmetický výrobek, který si koupili, je opravdu bezpečný. Obrátili se na nás někteří se špatnou zkušeností, protože se jim třeba objevily alergické reakce po krému, který jim kosmetička či prodavačka doporučila. Registrujeme i poznatky spotřebitelů o mimořádných účincích některých kosmetických výrobků dovezených ze zámoří, prostě jedná se o téma, které spotřebitele velmi zajímá“ připomněla Ivana Picková z SOS.

Sdružení obrany spotřebitelů České republiky pravidelně pro své chaty vyhledává témata, jež veřejnost podle signálů SOS zajímají, a zve si jako hosty specialisty, kteří mohou dát zasvěcenou odpověď na otázky účastníků internetové besedy na serveru Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.info). SOS uvítá návrhy témat chatu, které spotřebitelé považují za zajímavé a aktuální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).