Hlavní navigace

ČEZ získal úvěr 15,8 miliard Kč na všeobecné korporátní potřeby včetně nákupu akcií společnosti MOL

Skupina ČEZ podepsala 15. ledna 2008 úvěrovou smlouvu ve výši 15,8 miliardy Kč (600 mil. EUR). Úvěr byl aranžovaný klubem tří bank ve složení Československá obchodní banka a.s. (ČSOB), ING Wholesale Banking a Intesa Sanpaolo S.p.A. Bankovní ústav ING Wholesale Banking sehrál v transakci roli dokumentačního agenta a dále bude plnit roli úvěrového agenta.

Sdílet

Svým objemem se tato půjčka řadí mezi pět největších úvěrových transakcí na českém trhu vůbec. „Podíl angažovanosti ING Wholesale Banking v podepsané úvěrové transakci pro ČEZ činí zhruba 10,5 miliardy Kč (400 mil. EUR),“ upřesňuje Rolf-Jan Zweep, CEO ING Bank ČR a generální ředitel Wholesale Banking, a dodává: „Jsme bankou, která se svými klíčovými klienty buduje dlouhodobé vztahy, a proto je připravena podpořit jejich obchodní aktivity a strategické záměry poskytnutím významné úvěrové angažovanosti.“

Úvěr je určen pro nákup 7 procent akcií maďarské petrolejářské společnosti MOL a všeobecné korporátní potřeby a byl načerpán 22. ledna 2008 se splatností 364 dní. Tato transakce potvrzuje jak výjimečnou pozici elektrárenské společnosti ČEZ, tak i silnou podporu jeho aktivit ze strany finančních institucí.

„Oceňujeme zejména to, že v období turbulencí na mezinárodních finančních a kapitálových trzích, nám banky, se kterými úzce spolupracujeme, dokázaly poskytnout takto objemné financování za velmi příznivých podmínek a ve velmi krátkém čase,“ říká Martin Novák, finanční ředitel ČEZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).