Hlavní navigace

ČEZ nejvýše za posledních 40 měsíců!

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 28 .7. do 1. 8. 2003

Sdílet

Bez výjimky pouze růstové dny s sebou přinesl uplynulý týden bohatý na pololetní výsledky předních společností na trhu. ČEZ, Komerční banka i Český Telecom tentokrát potěšily a to se pozitivně odrazilo i v růstu cen jejich akcií. Index PK 30 si tak celkově mohl připsat velice příjemných 5,7 % na závěrečných 844,91 bodů. Nutno navíc poznamenat, že kdyby se uvedené akcie neobchodovali již bez práva na dividendu, hovořili bychom nyní o nových tříletých maximech a hodnotách vysoko nad devítisetbodovou hranicí!

Komerční bance dobré hospodářské výsledky pomohly výše o 10,3 % na závěrečných 2 151,70 Kč. Po více než měsíci se tak dokázala vymanit z poměrně úzkého pásma okolo dvoutisícové hranice. Podobně i Český Telecom přestal přešlapovat na místě a vykročil o 6,6 % vzhůru, když v pátek uzavíral na 294,90 Kč. Asi nejspokojenější z uvedené trojice společností mohou být akcionáři ČEZ. Pátečních rovných 123 korun totiž neznamená pouze sedmiprocentní týdenní zhodnocení, ale také čtyřicetiměsíční maximum!

Stranou nákupů nezůstaly ani Philip Morris a České radiokomunikace, které přidaly zhruba čtyři procenta na 13 620 Kč, resp. 265,90 Kč. Přes nepříliš povzbudivé výsledky dokázal nepatrně posílit i Unipetrol o 2,8 % na 58,80 Kč.

Rozdílnou cestou se tentokrát vydaly hutní společnosti. ISPAT Nová huť pokračovala v prudkém růstu, tentokrát o 18,7 % na 254,10 Kč. Naopak strmý růst z předchozích týdnů byl vystřídán neméně prudkým propadem u akcií Vítkovic, a to na 20,70 Kč. Za jediný týden tak akcie společnosti ztratily téměř třetinu hodnoty!

Aleš Mátl
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).