Hlavní navigace

Cestovní pojištění s krytím záchranných prací se hodí nejen, když padají laviny

[Tisková zpráva] Záchranné nebo pátrací akce v cizině mohou české turisty vyjít až na statisíce korun, jak potvrdil případ, který se nedávno objevil v médiích. Například na Slovensku, které v zimě patří k oblíbeným cílům lyžařů, požadují záchranné sbory proplacení nákladů přímo po zachráněném.

Sdílet

Turisté by si měli uvědomit, že Evropský průkaz zdravotního pojištění jim například pro vyproštění z laviny stačit nebude. Pojištění záchranných prací by proto mělo být pro všechny milovníky aktivní dovolené samozřejmostí. DIRECT Pojišťovna jej nabízí jako automatickou součást cestovního pojištění s krytím až 300 tisíc korun.

„Záchranáři v zimě často vyrážejí k turistům, kteří jsou uvězněni pod lavinou nebo zabloudili ve sněhové vánici. Výjezd horské služby pak poškozený hradí sám a bez vhodného cestovního pojištění, které je chrání i v těchto situacích, musí počítat s úhradou vysokých nákladů v řádu statisíců korun,“ říká Radim Kavka, produktový manažer DIRECT Pojišťovny. „Nejen správně zvolené cestovní pojištění, ale také obezřetnost a dbání pokynů horské služby při pohybu ve volném terénu, by mělo být pro aktivní turisty samozřejmostí,“ dodává Radim Kavka.

DIRECT Pojišťovna nabízí krytí záchranných akcí jako automatickou součást cestovního pojištění. Za své klienty tak pojišťovna zaplatí náklady zásahu záchranných složek, stejně jako další výlohy v souvislosti s lékařským ošetřením: zásah letecké ambulance, převoz ambulancí, zpětný převoz do České republiky, aj. Zájemci si mohou cestovní pojištění s krytím záchranných prací u DIRECT Pojišťovny sjednat on-line nebo po telefonu do pěti minut, a to i v den odjezdu na dovolenou.

Jak si cestovní pojištění sjednat

Cestovní pojištění a veškeré výhody z něj vyplývající lze sjednat jednoduše a rychle přes internet na adrese www.direct.cz nebo telefonicky na čísle 221 221 221. Kli­enti si zde vyberou takové pojistné krytí, které nejvíce odpovídá jejich potřebám. K výhodám cestovního pojištění patří i asistenční služby, díky kterým klienti v zahraničí získají nejen telefonické poradenství v českém jazyce, ale mohou například zažádat i o zprostředkování finanční pomoci.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).