Hlavní navigace

Cestování s ČD a easyJet přes Berlín - Schoenefeld nabízí cenově výhodné spojení do celé Evropy

Kombinace cesty vlakem Českých drah a letu s nízkonákladovou leteckou společností easyJet přes letiště Berlín – Schoenefeld nabízí cenově atraktivní spojení z ČR například do jižní Evropy, Skandinávie, Pobaltí a dalších destinací.

Sdílet

Za výhodné ceny začínající již od 110 EUR (přibližně 3300 Kč) mohou turisté z České republiky cestovat prakticky do celé Evropy – využijí-li kombinace cesty vlakem Českých drah a letadlem nízkonákladové letecké společnosti easyJet přes berlínské letiště Schoenefeld. Takto kalkulovaná cena přitom zahrnuje zpáteční jízdenku 2. třídy některým z vlaků EuroCity Českých drah na trase Praha – Berlín a současně letenku se společností easyJet z Berlína do některé z evropských destinací a zpět (včetně všech letištích poplatků). Vlaky Českých drah přitom zastavují přímo u terminálu berlínského letiště Schoenefeld, odkud nízkonákladová letecká společnost easyJet lítá do 27 destinací v celé Evropě. Celková cena za takto naplánovanou cestu v porovnání například s letem z Prahy s některou leteckou společností z České republiky tak může být nižší až o více než polovinu.

České dráhy, a.s., provozují denně 7 párů přímých spojů (6× EuroCity, 1× rychlík) mezi Prahou a letištěm Berlín Schoenefeld. Jízdní doba těchto vlaků mezi oběma stanicemi činí 4 hodiny 46 minut; vlaky jezdí v dvouhodinovém taktu a jsou v nich řazeny moderní – většinou klimatizované vozy poskytující cestujícím vysoký přepravní komfort – včetně možnosti občerstvení v restauračním voze a dalších doplňkových služeb. Ve dvou párech z těchto vlaků (EC178/179 a EC172/173) jsou současně řazeny také vozy pro přepravu kol, kterou následně za poplatek 480 Kč / let umožňuje na palubách svých letadel také letecká společnost easyJet.

V Berlíně zastavují vlaky přímo ve stanici Flughafen Berlin – Schoenefeld, která se nachází v docházkové vzdálenosti terminálové budovy tohoto letiště. Cestující se tak pohodlně přímo z vlaku dostane do odbavovací budovy, kde pokračuje k odbavovací přepážce svého letu se společností easyJet.

Letecká společnost easyJet létá z Berlína denně do 27 destinací v celé Evropě. Mezi ně patří například Athény, Barcelona, Basilej, Belfast, Kodaň, Liverpool, Madrid, Neapol, Nice, Olbia (Sardinie), Palma (Mallorca), Pisa, Riga, Valencie či Ženeva. Na lety do všech těchto destinací si mohou cestující zakoupit letenky přes internetové stránky www.easyjet.com, které společnost provozuje mimo jiné v českém jazyce. Ceny letenek přitom začínají již od 18,99 EUR (cena za jednosměrnou letenku VČETNĚ letištních poplatků) a platí – čím dříve si zákazník letenku zakoupí tím výhodnější cenu letenky má šanci získat. K zaplacení letenky je přitom možné použít některou z běžných mezinárodních platebních karet – jako je například MasterCard, Visa nebo American Express.

Ve spolupráci s dalšími partnery je možné přes internetovou stránku easyJet objednat také ubytování v cílové destinaci a zapůjčení automobilu za zvýhodněné ceny.

Doporučený postup pro plánování cesty s využitím výhodného spojení s Českými drahami a easyJet přes letiště Berlín Schoenefeld:

 1. Rezervace letu z Berlína Schoenefeldu do příslušné destinace se společností easyJet
  • Rezervace letenky přes internetovou stránku www.easyjet.com – výběr destinace, data cesty a nejvýhodnější ceny letenky dle zobrazené nabídky (vždy jsou zobrazeny ceny letenek pro tři po sobě následující dny). Čím dřívější je rezervace tím výhodnější cenu je možné získat.
  • Zaplacení letenky přes internet – některou z mezinárodních platebních karet a získání potvrzení platby společně s rezervačním kódem. Toto potvrzení s rezervačním kódem slouží přitom místo letenky a cestující se jim prokazuje (společně s občanským průkazem nebo cestovním pasem) při odbavení na letišti (tam i zpět).
  • Možnost výhodné rezervace ubytování v cílové destinaci přímo přes stránky www.easyjet.com ve spolupráci s příslušnými partnery; případně možnost rezervace zapůjčení automobilu (využití těchto služeb záleží zcela na zákazníkovi a není podmínkou pro zakoupení letenky).
 2. Zakoupení mezinárodní jízdenky na vlak EuroCity do Berlína Schoenefeldu a zpět
  • Výběr nejvhodnějšího spoje Českých drah z Prahy (případně dalších míst v ČR) do stanice Flughafen Berlin – Schoenefeld – dle dat a času odletu a příletů z a do Berlína uvedených na letence. Cestující by měl přitom vždy počítat s dostatečnou časovou rezervou mezi časem příjezdu do Berlína a odbavením na odletu – to znamená alespoň 90 minut.
  • Zakoupení jízdenky v některé z mezinárodních pokladen Českých drah (případně u smluvních partnerů) dle naplánovaného cestovního itineráře s využitím případných zvýhodněných nabídek Českých drah (například nabídky tarifu CityStar či slevy pro držitele zákaznických karet Z).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).