Hlavní navigace

Čeští rodiče jsou zodpovědní: 60 % z nich sjednalo pro své dítě nějaké úrazové pojištění či připojištění

[Tisková zpráva] Ročně musí být v České republice kvůli úrazu ošetřeno na 450 000 dětí, z nichž až tři tisíce zůstanou doživotně postiženy. Péče o nemocného člena rodiny je přitom významným zásahem do rodinného rozpočtu. Podle průzkumu ING Pojišťovny si rodiče tato rizika uvědomují a 60 % z nich již pro své dítě sjednalo nějaké úrazové pojištění či připojištění, pětina pak tento krok plánuje. Rodiče mají nově na výběr také ze dvou atraktivních dětských připojištění ING.

Sdílet

Děti jsou zvídavé, aktivní, rády poznávají nové věci, své schopnosti ale často přeceňují a kvůli nedostatečným zkušenostem nedokážou odhadnout situaci a nebezpečí, které jim hrozí. Ročně se tak půl milionu dětí zraní a podle průzkumu ING Pojišťovny má 10 % dětí zkušenost s hospitalizací v nemocnici právě kvůli úrazu. Statistiky pak hovoří o každém 150. dítěti, které si odnese doživotní následky.

„Úrazy mohou mít dopady nejen na zdraví a rozvojovou stránku dítěte, mnohdy mají negativní vliv také na rodinné finance,“ vysvětlil Viktor Kouřil, ředitel životního pojištění ING ČR/SR. Při péči o nemocného člena rodiny ošetřujícímu rodiči náleží tzv. ošetřovné, které však tvoří jen zlomek měsíční mzdy a vypláceno je pouze 9 dní. „Z průzkumu ING Pojišťovny vyplynulo, že si rodiče uvědomují nebezpečí, kterému jsou děti vystaveny například při hře, sportu či na ulici a vnímají také finanční rizika, která s tím souvisejí. Při sjednání úrazového pojištění či připojištění tak byla potřeba chránit své dítě hlavním impulzem pro 57 % z nich,“ doplnil Viktor Kouřil. A čím dříve, tím lépe. „Optimální věk pro sjednání pojištění je podle většiny rodičů do dvou let dítěte. A s tím lze jedině souhlasit,“ uzavřel Kouřil.

ING Pojišťovna proto přichází se dvěma novými dětskými připojištěními, která pomohou rodičům zvládat těžkou životní situaci. Připojištění pro případ trvalých následků úrazu s progresivním plněním dítěti zaručuje finanční odškodnění za trvalé následky úrazu již od malého len 1 % tělesného postižení. Právě trvalé následky úrazu jsou podle průzkumu nejčastějším rizikem, proti kterému je důležité děti pojišťovat. Druhou novinkou je připojištění denních dávek za dobu nezbytného léčení úrazu s progresí v případě hospitalizace, které přináší krytí drobných i větších úrazů po celém těle. Při bezškodním průběhu pojistník navíc dostane 10% bonus zaplaceného běžného pojistného.

Trvalé následky úrazu dítěte s progresivním plněním

•    Finanční odškodnění za následky úrazu již od 1 % tělesného postižení
•    Až 400% plnění v případě závažných následků
•    Celkem 400 diagnóz trvalých následků s připodobňováním
•    Dvojnásobné plnění v případě trvalých následků v obličeji

Denní dávky za dobu nezbytného léčení úrazu dítěte s progresí v případě hospitalizace

•    Kryje drobné i větší úrazy zejména hlavy, krku, hrudníku, břicha, horních a dolních končetin
•    Celkem 424 diagnóz s připodobňováním
•    Pojistné plnění formou denní dávky za dobu léčení
•    Navýšení denní dávky o 50 % v případě hospitalizace dítěte do 24 hodin od vzniku úrazu
•    Bonus 10 % v případě bezškodního průběhu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).