Hlavní navigace

Čeští podnikatele již dostali od HVB a ČP přes 7 miliard

Čeští podnikatelé, kteří si v letech 2004 až 2006 zažádali o dotace ze strukturálních fondů Evropské unie a uspěli, již dostali prostřednictvím HVB Bank a České pojišťovny vyplaceno přes 7 miliard korun. Prostředky z programů vyhlášených právě v tomto období, musí dle pravidel EU Česká republika vyčerpat do konce roku 2008. Celkově jde o více než 40 miliard korun.

Sdílet

Konsorcium HVB Bank a České pojišťovny zajišťuje výplaty ze strukturálních fondů Evropské Unie a státního rozpočtu od začátku letošního roku a bude pro Ministerstvo financí ČR zprostředkovávat vyplácení schválených dotací až do roku 2010.

Česká republika může ke zlepšení životní úrovně svých obyvatel čerpat v období 2007 – 2013 z fondů EU přibližně 26,7 miliard euro, což je zhruba 752,7 miliard Kč. Pro srovnání: výše rozpočtu ČR pro rok 2007 je 1 040,8 miliard Kč. Podpora z fondů EU, kterou může Česká republika v období 2007 – 2013 čerpat, tak odpovídá 74 % státního rozpočtu ČR roku 2007. (1)

„Výplata dotací je pouze jednou z částí naší podpory, kterou v této oblasti klientům nabízíme. Kromě výplaty dotací, což je závěrečná fáze celého procesu, poskytujeme poradenství a konzultace při zpracování projektu, jsme schopni vyhledat vhodný dotační program a v neposlední řadě také zajišťujeme předfinancování či spolufinancování projektů. Naším záměrem je poskytnout klientům co nejkomplexnější službu z jednoho místa a tudíž si vytvořit obchodní příležitost pro poskytování dalších bankovních služeb,“ sdělil Dušan Hladný, ředitel divize korporátní klientely.

Konsorcium HVB Bank a České pojišťovny přišlo s inovativním technickým řešením a služby spojené s distribucí dotací poskytuje příjemcům dotací zdarma. Klientům nabízí také pravidelné a opakované vyhledávání relevantních dotačních titulů prostřednictvím unikátní informační databáze nazvané Dotační audit. HVB Bank poskytuje podporu při získávání dotací ze strukturálních fondů Evropské unie již od roku 2004 a to především prostřednictvím Evropského kompetenčního centra, které mimo jiné zajišťuje odborné zázemí pro celou oblast dotací a podpor v celé skupině UniCredit.

(1) Zdroj: http://www.strukturalni-fondy.cz/
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).