Hlavní navigace

Čeští investoři získávají přístup k fondům KBC

Sdílet

Povolení k činnosti na území ČR získalo od Komise pro cenné papíry ve dnech 2. dubna a 4. dubna 2002 celkem 62 fondů investičních společností KBC Multicash, KBC Equity, KBC Index Fund a KBC Bonds registrovaných v Belgii a v Lucembursku. Již v lednu získalo povolení 14 fondů investiční společnosti KBC Renta.

V současné době tedy ČSOB, která je členem finanční skupiny KBC, nabízí na všech svých pobočkách celkem 89 fondů různých investičních strategií spravovaných v rámci skupiny KBC (z toho 76 fondů KBC v 11 měnách včetně CZK a dalších 13 fondů spravovaných investičními společnostmi OB Invest a 1.investiční).

Skupina KBC patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK. Fondy skupiny KBC nabízené prostřednictvím ČSOB jsou určené široké veřejnosti. Investovat je možné jak do fondů denominovaných v CZK, tak do fondů v zahraničních měnách (hlavně EUR a USD). Investice je možná již od částky 5000 Kč nebo jejího ekvivalentu v cizí měně. Tato velmi nízká suma, přístupná široké veřejnosti, platí, na rozdíl od většiny konkurenčních nabídek, také pro fondy zahraniční.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).