Hlavní navigace

Český Telecom – klid před bouří?

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 1.11. do 05.11. 2004

Sdílet

Vývoj ceny akcií Českého Telecomu připomínal v posledních dnech tohoto týdne klid před bouří. Propad akcií v předchozím týdnu po doporučení privatizační komise k prodeji prostřednictvím kapitálového trhu, byl relativně rychle korigován a cena akcií Telecomu se pro následující dny ustálila na hladině 329 Kč. Poslední obchod tohoto týdne se realizoval za cenu 328,50 Kč, která znamená 0,3 % týdenní nárůst. Dle veřejných informací je pro investory nyní klíčové datum polovina listopadu, kdy by vláda měla definitivně rozhodnout o způsobu privatizace 51 % podílu v Českém Telecomu.

Z „blue chips“ si velmi polepšily akcie Philip Morris ČR, když se jejím akciím podařilo vzrůst o 5,4 % a přiblížit se hladině 15 500 Kč, Poslední obchod v tomto týdnu se realizoval z cenu 15 450 Kč. Rostoucí tendenci projevily také akcie Komerční banky, kterým se podařilo posílit o 4 % na cenu 3 179,30 Kč.

Nedařilo se pro změnu akciím Jihočeských papíren Větní, jejichž v poslední době velmi volatilní cena klesla v průběhu tohoto týdne o 15,4 % a cenné papíry uzavřely týden na ceně 60,10 Kč.

Již tradičně rekordních hodnot dosáhly v tomto týdnu ceny akcií na trhu RM-S. Index PK 30 uzavřel na historicky rekordní hodnotě 1312 bodů, které znamenají tří procentní týdenní vzrůst.

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).