Hlavní navigace

Českomoravský penzijní fond povede Petr Beneš

Sdílet

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Českomoravského penzijního fondu, a. s. (ČMPF) se od 1. dubna 2003 stává Petr Beneš. Na nové pozici bude mimo jiné zodpovídat za koordinaci činností obou společností, které se nyní v rámci skupiny ČSOB zabývají penzijním připojištěním, tedy „ČSOB Penzijního fondu“ a „ČMPF“.

„Mým další úkolem bude redefinovat dosavadní strategii obou fondů, maximálně využít synergie s mateřskou bankou a pokusit se našim klientům nabídnout lepší služby než konkurence,“ odhaluje svoje nejbližší plány Petr Beneš.

Petr Beneš (1974) dosud působil jako místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele První investiční společnosti, a. s. (PIAS), kde se významně podílel na samotném vzniku ČSOB Asset Managementu v polovině loňského roku i na přípravě spojení společností PIAS a OB Invest, jež v současné době vrcholí. Problematikou penzijního připojištění se zabýval již v letech 1999 – 2000, kdy zastával pozici člena představenstva Penzijním fondu České spořitelny a vedl jeho útvar správy aktiv. Jeho prvním působištěm po absolvování VŠE v Praze v roce 1998, byl analytický útvar společnosti Patria Finance, a. s.

V současné době Petr Beneš absolvuje MBA program na Durham University v Anglii, v roce 1995 se zúčastnil studijního pobytu na Rutgers University v New Jersey. Beneš je ženatý, má ročního syna a ve svém volném čase se snaží relaxovat hrou na klavír a také sportem. V beach volejbalu je bývalým reprezentantem České republiky a rovněž držitelem několika medailí z republikových mistrovství.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).