Hlavní navigace

Česko-rakouský poradenský den k důchodům se uskuteční ve Znojmě

[Tisková zpráva] Všem, kteří pracují nebo pracovali v Česku a v Rakousku a chtějí se dozvědět odpovědi na otázky týkající se důchodového pojištění v obou zemích, je určen druhý česko-rakouský poradenský den. Uskuteční se v úterý 16. listopadu 2010 ve Znojmě.

Sdílet

Připravila jej Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a rakouský nositel důchodového pojištění Pensionsversiche­rungsanstalt (PV). Cílem poradenského dne je především informovat občany, kteří získali doby pojištění na území České republiky a Rakouska o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech v souladu s nařízením EP a Rady (ES) č. 883/2004. Dále praktické rady, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k tomu potřebují a další užitečné informace.

Poradenský den se uskuteční v úterý 16. listopadu 2010 na OSSZ Znojmo, Vídeňská 701/31, a to od 9.00 do 16.00 h. Na konzultace a rady se mohou lidé předem objednat na telefonním čísle (+420) 515 205 210.

Poradenský tým budou tvořit vždy český a rakouský odborný pracovník, v případě potřeby je zajištěno tlumočení. Jednotlivé konzultace jsou plánovány v intervalu po 20 minutách a budou poskytovány bezplatně. Přednost při poradenství budou mít předem objednaní klienti. Organizátoři však vyjdou vstříc i ostatním zájemcům.

Na konzultaci je třeba mít s sebou doklady o pojištění (především rodné číslo a rakouské číslo pojištění), případnou korespondenci s nositelem pojištění, pracovní smlouvy, atd.

Organizaci poradenského dne tentokrát převzala česká strana – ČSSZ spolu s OSSZ Znojmo. Na tuto akci upozorňují také dvojjazyčné plakáty, které jsou vyvěšeny na pobočkách okresních správ sociálního zabezpečení a pobočkách rakouského nositele pojištění v Rakousku.

Mezinárodní poradenský den ve Znojmě navazuje na úspěšný loňský česko-rakouský poradenský den, který se uskutečnil 12. října 2009 v Gmündu.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).