Hlavní navigace

České radiokomunikace „up“ na 18-ti měsíčním maximu! Český Telecom naopak „down“ na 5-ti měsíčním minimu?

[Tisková zpráva] Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 24. 11. do 29. 11. 2003

Sdílet

Zcela opačným směrem se v poslední listopadový týden vydaly oba telekomunikační tituly. Akcie Českého Telecomu a Českých radiokomunikací se ještě nedávno svorně obchodovaly na cenách okolo tří set korun, tentokrát se však pomyslné cenové nůžky výrazně rozevřely. Akcie Českého Telecomu po celý týden výhradně ztrácely a dostaly se tak postupně až na červnové hodnoty. Kurs 264,90 Kč představuje týdenní ztrátu o 6,03 %. Naopak České radiokomunikace se postupně vyšplhaly až na osmnáctiměsíční maximum 336,20 Kč! Jen za uplynulý týden si připsaly zisk 7,52 %. U Českého Telecomu analytici často upozorňují na možný negativní vliv avizovaného prodeje 27 % podílu konsorcia TelSource v případě, že by se tento balík dostal na trh. Optimismus v případě Českých radiokomunikací pak pravděpodobně pramení z úvah o možném odkupu akcií společnosti.

Stále se rozrůstající seznam uchazečů o státní podíl ve společnosti pomáhá nahoru akciím Unipetrolu. Jejich cena se tak po týdenní přestávce opět vrátila nad šedesát korun. Za týden si polepšily o 5,18 % až na pátečních 62,90 Kč. Část ztrát z předcházejícího týdne smazaly akcie Komerční banky, které v pátek uzavíraly o 1,28 % silnější na 2 296 Kč. Bez výraznějších impulsů probíhalo obchodování s akciemi ČEZ, které přidaly pouhý dvacetník na 136,50 Kč.

Po obměně hned devíti emisí ze své báze se již v novém kabátě představil index PK 30. Premiéra se v tomto případě příliš nevyvedla, když oslabil o 0,48 % na závěrečnou hodnotu 887,52 bodu. Z emisí tvořících index si nejlépe vedlo Paramo se ziskem 7,58 % a závěrečnou hodnotou 500,90 korun. Naopak o více než deset procent, na rovných 701 korun, poklesly akcie společnosti Pražské služby.

Aleš Mátl
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).