Hlavní navigace

České dráhy začaly nabízet zapůjčení auta cestujícím vlaků provozovaných pod produktovou značkou SC Pendolino

České dráhy zahájily od 19. února 2007 zkušební provoz a následně pak od 1. března 2007 zahájí standardní provoz služby půjčování osobních automobilů cestujícím vlaků provozovaných pod produktovou značkou SC Pendolino. Na základě výběrového řízení uzavřely České dráhy smlouvu se společností ALIMEX ČR, a.s., která bude zajišťovat poskytování této nové doplňkové služby pro cestující vlaků SC.

Sdílet

Autopůjčovna nabízí výběr z typů vozidel řad Škoda Fabia, Škoda Octavia, Škoda Roomster, Škoda Superb a Volkswagen Passat. Zájemci si mohou automobily rezervovat denně telefonicky v době 6.00 – 22.00 hodin na telefonním čísle 724 607 325 nebo po celý den prostřednictvím aktivního prolinku na stránkách www.scpendolino.cz. Autopůjčovna dále zajišťuje přistavení, zapůjčení, vrácení a odstavení vozidel (osobní předání a převzetí mezi zaměstnancem autopůjčovny a cestujícím SC) v místech zastavování vlaků SC, tj. v následujících železničních stanicích:

  • Brno hl.n.
  • Břeclav
  • Olomouc hl.n.
  • Ostrava hl.n.
  • Ostrava-Svinov
  • Pardubice hl.n.
  • Praha-Holešovice

a to v místě a v čase podle požadavku cestujícího. Automobil si je možné zapůjčit i v Bratislavě či ve Vídni, a to prostřednictvím místních poboček společnosti (rezervace na tel. + 421 903 711 877). Každý zájemce se při uzavírání smlouvy o půjčce automobilu musí prokázat jízdním dokladem (jízdenkou nebo místenkou), že v daný den cestuje/cestoval vlakem SC, čímž získává nárok na využití služby za zvýhodněnou cenu.

Cestující vlaků SC si mohou vybírat z široké nabídky osobních vozidel za zvýhodněné ceny. Auto si lze vypůjčit prakticky na libovolný počet dnů, ale také na jeden měsíc, na víkend či pouze přes noc. Pro cestující vyznávající luxusnější vozy je připravena mimo jiné Škoda Superb 1.9 TDi za 1 844 Kč bez DPH na den (resp. 23 800 Kč bez DPH na měsíc). Pro nenáročné cestující je připravena například Škoda Fabia Junior 1.2i již od 653 Kč bez DPH na 1 den. Vypůjčit si stejné vozidlo na jeden měsíc vyjde na 9 891 Kč bez DPH.

Nový nedělní spoj SC Pendolino na trase Ostrava – Praha a zpět

Od 4. 3. 2007, kdy dojde ke změně jízdního řádu během platnosti, zavedou České dráhy dodatečný nedělní pár spojů na trase Ostrava – Praha a zpět. Spoj z Ostravy hl. n. bude odjíždět v 19.11 s příjezdem do Prahy Holešovic v 22.30. Z Prahy do Ostravy vlak vyjíždí v 20.26 s příjezdem do Ostravy hl. n. v 23.45. Dodatečný spoj, který bude jezdit o nedělích a svátcích před pracovními dny, bude zaveden z důvodu velké vytíženosti odpoledních a podvečerních spojů, neboť v tyto dny cestuje spoji SC Pendolino velké množství studentů a dalších cestujících vracejících se ze svých víkendových pobytů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).