Hlavní navigace

České dráhy rozdávají další sérii Jízdenek pro hodné děti

Další dva nové druhy „Jízdenek pro hodné děti“ rozdávají průvodčí Českých drah malým dětem, které zatím jezdí vlakem zadarmo. Z jedné strany najdou barevný obrázek z prostředí železnice a z druhé jednoduchou básničku.

Sdílet

Autoři jízdenek už loni vytvořili první dvě varianty, takže si děti mohou doplnit malou sérii. Balíčky s „Jízdenkami pro hodné děti“ dostaly všechny vlakové čety a pokladní v železničních stanicích po celé republice. Celkem jich rozdají 200 tisíc.

„Loni na jaře jsme se rozhodli zkušebně vydat dětské jízdenky a tento nápad se setkal s velkým úspěchem. Všechny jsme tehdy rozdali během několika dnů,“ říká Jiří Ješeta z Odboru komunikace ČD. „Dětské jízdenky ale nejsou jediným způsobem, kterým se snažíme oslovit nejmladší cestující. Společně s Českým červeným křížem, jsme například vytvořili brožuru Bezpečná železnice – První pomoc, která má děti poučit o zásadách bezpečného cestování po železnici.“

Pro děti od 7 do 12 let vydávají České dráhy od ledna také zbrusu nový měsíčník Můj vláček. V časopisu jsou například rady jak najít vlakový spoj přes internet, soutěže o bezpečnosti, křížovky nebo Pohádky pana přednosty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).