Hlavní navigace

České dráhy povezou vozíčkáře na Mosty 2007

Zítra se budou v Chrudimském muzeu předávat výroční ceny Národní rady osob se zdravotním postižením ČR - MOSTY 2007. Na akci pojedou desítky lidí, České dráhy proto doplní vybrané spoje o vozy upravené pro přepravu vozíčkářů. V pohotovosti budou i zvedací plošiny v nástupních stanicích.

Sdílet

„S Národní radou spolupracujeme dlouhodobě a rozhodli jsme se akci podpořit nejen samotným posílením vlaků, ale navíc všechny ohlášené účastníky svezeme do Chrudimi i zpátky domů zadarmo,“ doplňuje Jiří Nohovec Českých drah. „Vozíčkáři s námi pojedou vlaky od Liberce, Semil, Prahy, Ostravy a Svitav. Naši pracovníci v nástupních stanicích zároveň počítají s tím, že jim budou pomáhat při nástupu.“

Vlaky budou končit a večer opět odjíždět z Pardubic, kde je jedno z nejlépe vybavených bezbariérových nádraží Českých drah. Odtud je do Chrudimi bude odvážet speciální nízkopodlažní autobus.

Ceny bude NRZP letos předávat už popáté a jejich smyslem je ocenit akt, projekt nebo čin, který významným způsobem zlepšuje postavení osob se zdravotním postižením. České dráhy jsou partnerem tohoto setkání třetím rokem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).