Hlavní navigace

České dráhy povezou vozíčkáře na Mosty 2007

Zítra se budou v Chrudimském muzeu předávat výroční ceny Národní rady osob se zdravotním postižením ČR - MOSTY 2007. Na akci pojedou desítky lidí, České dráhy proto doplní vybrané spoje o vozy upravené pro přepravu vozíčkářů. V pohotovosti budou i zvedací plošiny v nástupních stanicích.

Doba čtení: 1 minuta

„S Národní radou spolupracujeme dlouhodobě a rozhodli jsme se akci podpořit nejen samotným posílením vlaků, ale navíc všechny ohlášené účastníky svezeme do Chrudimi i zpátky domů zadarmo,“ doplňuje Jiří Nohovec Českých drah. „Vozíčkáři s námi pojedou vlaky od Liberce, Semil, Prahy, Ostravy a Svitav. Naši pracovníci v nástupních stanicích zároveň počítají s tím, že jim budou pomáhat při nástupu.“

Vlaky budou končit a večer opět odjíždět z Pardubic, kde je jedno z nejlépe vybavených bezbariérových nádraží Českých drah. Odtud je do Chrudimi bude odvážet speciální nízkopodlažní autobus.

Ceny bude NRZP letos předávat už popáté a jejich smyslem je ocenit akt, projekt nebo čin, který významným způsobem zlepšuje postavení osob se zdravotním postižením. České dráhy jsou partnerem tohoto setkání třetím rokem.