Hlavní navigace

České dráhy posílí před Velikonoci dálkové spoje o několik desítek vozů

Před velikonočními svátky posílí České dráhy řadu dálkových vlaků. Posilové vozy budou nasazeny na nejvytíženějších trasách mezi Prahou a Brnem, Olomoucí, Ostravou nebo Plzní. V období Velikonoc pojede vlaky více lidí než obvykle, doporučujeme cestujícím nákup místenek a zajištění jízdenek v předstihu.

Sdílet

V pátek 21. března bude posíleno celkem 19 vlaků na nejvytíženějších trasách. Počet míst bude rozšířen v odpoledních spojích mezi Prahou a Brnem, Olomoucí, Bohumínem a Plzní. Posilové vozy budou zařazeny také mezi Olomoucí a Břeclaví. „Přepravní kapacita se díky posilovým vozům zvýší zhruba o 1500 míst,“ říká Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD. V pátek navíc vyjedou pravidelné páteční posilové spoje.

Také o velikonočním pondělí zajistí České dráhy mimořádně větší kapacitu dálkových vlaků. Půjde o stejné relace jako v pátek 21. března a navíc k nim přibudou i spoje mezi Jeseníkem a Brnem nebo Veselím nad Moravou a Prahou. Samozřejmostí jsou posilové vlaky na závěr víkendů. Tentokrát nepojedou v neděli, ale až v pondělí.

I přes personální posílení služeb pokladních se mohou tvořit v klíčových stanicích fronty. Všem cestujícím doporučujeme nákup jízdenek přes internet a nebo po telefonu. Je tak možné koupit jízdenky na všechny rychlíky, expresy a vlaky IC, EC a SC. Kromě vlaků SuperCity získají cestující k internetové a telefonické jízdence vždy zdarma také místenku.

Přes internet je možné jízdenky koupit v eShopu Českých drah na adrese www.eshop.cd.cz, nezbytná je platební karta, kterou je možné platit za nákup na internetu. Jízdenku cestující dostane emailem, který si vytiskne a rovnou s tímto emailem nastoupí do vlaku, aniž by musel k pokladně.

Po telefonu je možné koupit jízdenky v kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113, která je dostupná 24 hodin denně ve třech světových jazycích. Postup je obdobný jako při nákupu přes internet, platba proběhne platební kartou a cestující si může vybrat, zda si jízdenku vyzvedne v pokladně na nádraží, nebo mu ji operátor odešle e-mailem. Za nákup přes telefon se platí jednorázový poplatek 100 Kč. Při nákupu např. pěti jízdenek je tak každá dražší o 20 Kč, cestující ale zároveň ušetří 30 Kč za každou místenku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).