Hlavní navigace

České dráhy nabízejí skupinám téměř o polovinu levnější cestování

Slevu ve výši téměř 50 procent oproti zákaznickému jízdnému mohou získat při cestování vlakem skupiny více osob. Skupinovou slevu přitom získají již dva spolucestující a skupiny od tří osob na jízdném výrazně ušetří. Novinkou v této oblasti je cenově zvýhodněná rezervace míst v rychlících pro skupiny od 18 osob. Proti běžné ceně rezervace (30 Kč / místo) zaplatí tyto skupiny jen 10 Kč za místo. Tuto výhodu začínají využívat především školní skupiny při svých cestách do muzeí, galerií, na výstavy, ale také na běžné výlety nejen v závěru školního roku.

Sdílet

Skupinovou slevu Českých drah může využít jakákoliv skupina cestujících, např. rodina, parta přátel, sportovní klub nebo školní třída. Slevu lze využít kdykoliv během týdne, jízdenky lze zakoupit i krátce před odjezdem vlaku. Skupinová sleva je nabízena při společných cestách již 2 osob. Ty zaplatí zákaznické jízdné. Třetí a další osoby již zaplatí jen polovinu zákaznického jízdného. Při nákupu zpáteční jízdenky se skupinovou slevou s platností 2 dny je možné ušetřit ještě více. Maximální počet členů skupiny je třicet. U takto velkých skupin dosahuje sleva téměř 50 procent proti zákaznickému jízdnému.

Větším skupinám doporučujeme včasnou rezervaci míst, především pokud cestují na větší vzdálenosti nebo v době zvýšeného zájmu o přepravu, např. na počátku a v závěru víkendu nebo na začátku prázdnin. Skupiny od 18 osob mohou využít cenově zvýhodněnou nabídku rezervace, kdy oproti 30 Kč za místo uhradí pouze 10 Kč.

Jízdné pro skupiny ve vlaku patří mezi nejlevnější způsob cestování ve srovnání s ostatními druhy dopravy a je konkurenceschopné i ve srovnání s cenou za cestu osobním autem i v případě, že do jeho nákladů započteme pouze náklady na benzín bez dalších položek, jako jsou amortizace či náklady na placená parkoviště. Navíc ve vlaku je možné věnovat se přátelům, různým společenským hrám (karty) nebo jiným aktivitám.

Petr Šťáhlavský
Tiskový mluvčí, České dráhy, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).