Hlavní navigace

České dráhy a Plzeňský kraj posilují spolupráci v oblasti podpory rozvoje cestovního ruchu

České dráhy, a.s., které jsou jedním z klíčových subjektů v rámci cestovního ruchu v České republice a Plzeňský kraj učinily další krok v oblasti společné podpory rozvoje cestovního ruchu v Plzeňském kraji. Od 25. 7. uvedou oba subjekty do distribuční sítě novou společně připravenou Mapu turistických cílů Plzeňského kraje. Plzeňský kraj současně představil zcela nový turistický informační server, a to na internetové adrese www.turisturaj.cz.

Sdílet

Kromě obou zmíněných aktivit realizují České dráhy a Plzeňský kraj celou řadu dalších aktivit, které přispívají k rozvoji turistického ruchu v Plzeňském kraji; ten současně patří k oblastem České republiky, kde příznivci železniční dopravy najdou řadu železničních pamětihodností a zajímavostí.

České dráhy – například v porovnání s dopravci v dalších evropských zemích – nabízejí vysokou míru dostupnosti turistických zajímavostí vlakem. Jsou zároveň přirozeným účastníkem podpory rozvoje cestovního ruchu v ČR – proto je logické, že společně s Plzeňským krajem a Czechtourism připravily zcela novou Mapu turistických cílů v Plzeňském kraji. Ta bude v prodeji od 25. července za 69 Kč s tím, že zájemci si ji budou moci mimo jiné koupit také v některém z ČD Center na nádražích Českých drah v celé České republice. Mapa tak v sobě kombinuje dvě klíčová hlediska – prezentuje Plzeňský kraj jako atraktivní turistickou destinaci pro návštěvníky z celé ČR i zahraničí a současně je motivuje k tomu, aby při cestách za zajímavostmi využili výhodné spojení vlaky Českých drah. Mapa bude vydána v nákladu 6000 kusů, v měřítku 1:185 000 a v trojjazyčné – česko – německo – anglické mutaci. Kromě samotné mapy poskytuje také komplexní přehled kontaktů na téměř 40 informačních center jednotlivých měst Plzeňského kraje.

Kromě vydání Mapy turistických cílů Plzeňského kraje se České dráhy podílejí na realizaci řady dalších aktivit podporujících rozvoj cestovního ruchu v Plzeňském kraji. Jedná se například o provoz tzv. Taxivlaku na trati Pňovany – Bezdružice (možnost objednání jízdy vlaku pro skupinu zájemců), jízdy posilových vlaků v souvislosti s lyžařskou sezónou na Šumavě a další. Ve stanici Plzeň hlavní nádraží otevřely České dráhy ČD Centrum, které poskytuje zájemcům komplexní informace o přepravě vlakem ale i další informace týkající se turistiky a cestovního ruchu v ČR.

České dráhy nabízejí také kvalitní přímé spojení Plzeňského kraje s dalšími regiony v České republice i v zahraničí. Jedná se například o spojení v tzv. hodinovém taktu s Prahou, přímé spoje na Moravu – do Brna i Ostravy. Přímé spojení do zahraničí provozují České dráhy z Plzeňského kraje například do Frankfurtu, Mnichova, Stuttgartu, Bratislavy a Košic a dalších měst.

Petr Šťáhlavský,

Tiskový mluvčí Českých drah, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).