Hlavní navigace

České aerolinie zavedou šest nových linek a posílí provoz do 20 destinací

České aerolinie zahájí v době platnosti letního letového řádu lety do šesti nových destinací. Od konce března společnost začne létat do Štrasburku, v dubnu do sítě Českých aerolinií přibudou Tbilisi, startuje linka do Damašku a předpokládá se také zahájení provozu do Rostova na Donu. V květnu se pak předpokládá zahájení letů do Almaty a turisté se mohou těšit na linku do Heraklionu. Rozdělením dosud nalétávané linky Praha - Barcelona - Marseille nabídnou České aerolinie nově pravidelné přímé spojení z Prahy do Marseille. Kromě zcela nových destinací České aerolinie v době platnosti letního letového řádu, tedy od 30. března do 25. října 2008, posílí provoz na zhruba 20 současných linkách.

Sdílet

Nové destinace

První nová destinace v letovém řádu Českých aerolinií po více než dvou letech stagnace sítě se objeví hned se zahájením platnosti letního letového řádu. Lety do francouzského Štrasburku – sídla řady evropských institucí zahájí České aerolinie 31. března. Na linku společnost nasadí letouny ATR 42. Spojení je určeno hlavně pro obchodníky a úředníky z ČR i dalších zemí střední a východní Evropy. Spoj do Štrasburku umožní také cestujícím využít síť návazných vnitrostátních letů po Francii.

Do gruzínského hlavního města Tbilisi začnou České aerolinie létat 24. dubna, kdy se předpokládá také otevření nové linky do jihoruského Rostova na Donu. Na obě spojení nasadí společnost své nejmodernější letouny Airbus A319. Časy odletů vyhoví obchodníkům na jejich služebních cestách ze západu Evropy i gruzínským a ruským turistům směřujícím do ČR.

Na obnovené lince z Prahy do syrského Damašku poletí 30. dubna první Airbus A319. Linka je určena obchodníkům, kteří Prahu mohou využít jako tranzitní bod při letech mezi Sýrií a západní Evropou, především Německem, Skandinávií, Itálií a Francií. Zajímavá bude ale také pro obchodníky cestující do Prahy, nebo pro české a syrské turisty.

Další novou destinací v síti Českých aerolinií by od 1. května mělo být největší kazašské město Almaty (dříve Alma-Ata). České aerolinie lety chtějí zajišťovat letouny Airbus A319. I v tomto případě jde o linku určenou především pro obchodníky, kteří spojení využijí ke služebním cestám mezi Kazachstánem a západní Evropou.

Novinkou pro turisty z ČR, ale také z Německa nebo Skandinávie bude pravidelné přímé spojení Prahy s Heraklionem na Krétě. Sezónní provoz sem České aerolinie zahájí 30. května. Lety budou zajišťovat letouny Airbus A320 pro 162 cestujících.

Posilování provozu

V době platnosti letního letového řádu 2008 České aerolinie posílí frekvence letů především do nejžádanějších destinací v západní a jižní Evropě, ale také do řady měst na východě Evropy nebo na Blízkém východě. Více frekvencí nabídnou České aerolinie například na letech do Skandinávie (Oslo, Stockholm, Kodaň). O významu německého trhu pro ČR svědčí posílení linky do Stuttgartu. Také na jihu Evropy bude zahuštěn provoz do Milána nebo Benátek. Z větší nabídky letů budou cestující moci vybírat na linkách do Sofie, Bukurešti, či Žiliny, ale také například do Tel Avivu nebo Larnaky.

Dosud spojená linka Praha – Barcelona – Marseille bude rozdělena. Nově tak Barcelona dostane další přímé spojení s Prahou a České aerolinie navíc nabídnou další novou přímou linku Praha – Marseille šestkrát týdně.

Rozšíření codesharové spolupráce

V code-sharové spolupráci nabízejí České aerolinie spojení do 80 destinací. Pro cestující jsou code-sharové lety výhodné například tím, že umožňují knihování celého směrování, tedy několika návazných letů s přestupy, prostřednictvím jediného kontaktního centra. Za code-sharové lety si klienti Českých aerolinií mohou započítat míle do svého věrnostního programu OK Plus.

Významná je pro České aerolinie zvláště code-sharová spolupráce na dálkových linkách, které přivážejí do Prahy cestující, z nichž velká část využije návazné lety Českých aerolinií dál po Evropě. Jde například o linku Praha – Atlanta ve spolupráci s Deltou Air Lines, Praha – Soul s Korean Air nebo Praha – Paříž – Mexico City ve spolupráci s Aero Mexico. Nové dálkové spojení v code-sharové spolupráci připravují České aerolinie do Asie.

Vnitrostátní lety

Výrazné změny se dočká letový provoz do Brna. Zatímco dosud České aerolinie nabízely dvě spojení denně, od platnosti letního letového řádu přidají další frekvenci. Nově budou moci cestující kromě poledního a večerního letu z Prahy do Brna také pětkrát týdně využít let dopoledne s odletem z Prahy v 9:15 hodin. Provoz autobusů mezi Prahou a Brnem zůstane zachován v rozsahu dvou jízd denně. V nezměněném rozsahu České aerolinie zachovají také lety mezi Prahou a Ostravou.

Novinky na charterových letech

Také na charterových letech Českých aerolinií se turisté mohou těšit na novinky. Pro české cestovní kanceláře zahájí České aerolinie v letošní letní sezóně nově lety na řecký ostrov Santorini a Lesbos, do Tabarky v Tunisku a Podgorice v Černé Hoře. Tradičně nejsilnější je poptávka cestovních kanceláří po letech do Egypta, kde České aerolinie nabízejí chartery do Taby, Hurghady a Sharm El Sheiku. Novinkou letní sezóny 2008 budou také lety do Hurghady z Karlových Varů a Pardubic. V Řecku je tradičně nejsilnější Kréta a Rhodos. Hitem letošního roku by mohlo být Turecko.

Stále častěji si chartery od Českých aerolinií objednávají zahraniční klienti, a to jak cestovní kanceláře, tak různé nadnárodní společnosti, nebo například sportovní týmy. Významnými klienty jsou pro České aerolinie společnosti z Irska, Španělska, Itálie, Francie a dalších zemí.

Nabídka nových služeb

Cestující Českých aerolinií mohou využívat do řady destinací výhodné odbavení po internetu z pohodlí svého domova nebo kanceláře. Pro business cestující je určena služba fast track – rychlý průchod terminálem v Praze. Od března České aerolinie nově uvádějí plnou cenu letenky včetně všech poplatků. Při nákupu prostřednictvím internetu tak cestující vidí konečnou cenu ihned po zadání cílové destinace a data letu. Změna uvádění cen se odrazí také v inzerci, kde České aerolinie začaly inzerovat plné zpáteční ceny včetně všech poplatků a tax.

V letní sezóně České aerolinie připravují pro cestující možnost nákupu cestovního pojištění při rezervaci letenky a bezpečnostní zabalení zavazadel před letem v ceně letenky.

V letošní letní sezóně budou České aerolinie nabízet spojení do 135 destinací ve 48 zemích, z nichž spojení z Prahy do 69 destinací ve 42 státech zajišťují vlastní lety Českých aerolinií. Týdně tak České aerolinie plánují v období od 30. března do 25. října uskutečnit 813 letů. Proti letní sezóně 2007 je to nárůst o 39 letů týdně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).