Hlavní navigace

České aerolinie plní vánoční přání dětem v dětských domovech

První vánoční nadílku předali dnes zástupci Českých aerolinií (ČSA) dětem z dětského domova v Ústí nad Labem. Dětský domov v Ústí nad Labem je prvním ze sedmi domovů v České republice, kam poputují vánoční dárky od zaměstnanců ČSA. Ti se zakoupením dárečků zapojili do charitativního projektu Pod křídly ČSA, na kterém České aerolinie spolupracují s Nadací Terezy Maxové.

Sdílet

Vánoční přáníčka zhruba 220 dětí ze sedmi českých dětských domovů mohli zaměstnanci Českých aerolinií najít zavěšená na vánočních stromcích v administrativních budovách společnosti od poloviny listopadu. Dárky, které během měsíce nashromáždili, splní vánoční přání dětí z dětských domovů v Ústí nad Labem, Frýdlantu, Dolním Lánově, Písku a v moravském Příboru, Potštejnu a Hranicích na Moravě. Dětem tak udělají radost především dárky zaměřené na rozvoj osobnosti například výuková CD s angličtinou nebo sportovní potřeby. K vánoční nadílce ČSA se připojila i společnost Sparkys, která se specializuje na prodej hraček pro děti všech věkových kategorií.

Projekt „Pod křídly ČSA“, který České aerolinie odstartovaly ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové v červnu 2005, je zaměřen na pomoc dětem v dětských domovech. Kromě vánoční nadílky, která dětem dorazí v týdnu před Vánocemi, projekt zahrnuje dlouhodobý vzdělávací program zaměřený na výuku angličtiny, komunikační dovednosti, média, internet a na práci s informacemi. S dětmi se zaměstnanci ČSA také setkávají při besedách a přátelských setkáních v samotných dětských domovech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).