Hlavní navigace

České aerolinie o prázdninách přepravily 1,2 milionu cestujících

České aerolinie (ČSA) o prázdninách přepravily 1,2 milionu cestujících. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku cestovalo s národním dopravcem v červenci a srpnu o 2,9 % cestujících více. Největší nárůst přepravených cestujících zaznamenaly ČSA na svých charterových linkách, které přepravily 271 450 cestujících, tedy proti loňským prázdninám o 3,8 % více.

Sdílet

V červenci celkový počet přepravených cestujících vzrostl o 2,9 % na 607 714, v srpnu pak dokonce o 2,8 % na 612 087. Mezi nejoblíbenější pravidelné linky patřily v létě lety do Londýna, Paříže, Amsterdamu a New Yorku.

Na svých charterových letech přepravily ČSA v červenci 135 180 cestujících, což znamená meziroční růst o 3,6 %. V srpnu pak počet cestujících na nepravidelných linkách národního dopravce vzrostl o 4,0 % na 136 270.

Kromě odletů z Prahy, Brna a Ostravy, startují letadla ČSA na charterových linkách například i z Budapešti. Největší zájem mají cestovní kanceláře o lety do Řecka, Egypta, Španělska, Tuniska, na Kypr, do Turecka, Itálie a Bulharska.

Nejžádanější charterové destinace:

• Řecko – Kréta, Rhodos, Jónské ostrovy
• Egypt – Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba
• Španělsko – Mallorka, Ibiza, Madrid, Barcelona, Valencie
• Tunisko – Monastir, Djerba
• Kypr – Larnaka
• Turecko – Antalya, Bodrum
• Itálie – Sardinie, Olbia, Cagliari
• Bulharsko – Burgas, Varna

V prázdninových měsících se také významně zvýšila obsazenost sedačkové kapacity. V srpnu dosáhla 83,3 %, což byl nárůst o 2,3 procentního bodu oproti loňskému roku. V červenci, kdy ČSA zaznamenaly 81,9 % obsazenost, tato hodnota narostla o 3,4 procentní­ho bodu.

Vyšší byla v červenci a srpnu také přeprava zboží a pošty. Během dvou prázdninových měsíců letadla ČSA přepravila 3 540 tun zboží. Ve srovnání s prázdninami roku 2005 to byl růst o 5,3 %.

Daniela Hupáková
Tisková mluvčí ČSA

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).