Hlavní navigace

České aerolinie jsou oficiálním dopravcem prestižního turistického kongresu

České aerolinie se staly oficiálním dopravcem kongresu elitních latinskoamerických pořadatelů zájezdů, který začíná dnes v Praze a potrvá až do pondělí 25. února. České aerolinie zajistí přepravu účastníků kongresu v rámci Evropy. Dvě letadla Českých aerolinií s nejvyšší kapacitou dopravila dnes účastníky z Madridu do Karlových Varů a po skončení kongresu s nimi poletí zpět do Madridu z Prahy.

Sdílet

„Přeprava vrcholných představitelů latinskoamerických cestovních kanceláří je velkou příležitostí ukázat, jak kvalitní produkt mohou České aerolinie klientům nabídnout,“ řekl ředitel charterů Českých aerolinií Zdeněk Prejzek. Jedním z hlavních organizátorů kongresu je státní agentura na podporu cestovního ruchu CzechTourism. „Fakt, že se podařilo získat pořádání kongresu pro Českou republiku je prvním úspěchem nejnovějšího zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Mexiku,“ řekl ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška.

Prestižního kongresu asociace sdružující elitní touroperátory Latinské Ameriky se ve dnech 20. – 25. února 2008 účastní 600 zástupců cestovních kanceláří a novinářů z tohoto perspektivního regionu. Návštěvníci kongresu cestují do Evropy přes Madrid, odkud je do České republiky dopraví České aerolinie speciálními lety do Karlových Varů. Na cestě zpět obchodníci využijí speciální lety Českých aerolinií Praha – Madrid. Na všechny lety nasadí České aerolinie letouny s vůbec největší kapacitou – Airbusy A321. Každý z nich je určen až pro 212 cestujících.

České aerolinie jsou od roku 2001 členem globální letecké aliance Sky Team, která sdružuje 11 významných leteckých společností, včetně největší mexické letecké společnosti AeroMexico. V code-sharové spolupráci s touto leteckou společností nabízejí České aerolinie lety z Prahy do Mexico City a zpět.

Region střední a východní Evropy je mezi latinskoamerickými turisty stále populárnější, v loňském roce do Evropy letecky cestovalo více než dva miliony návštěvníků. České aerolinie mají vlastní obchodní zastoupení v pěti státech Latinské Ameriky a ve dvou státech Střední Ameriky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).