Hlavní navigace

České aerolinie dnes zahajují nové spojení Prahy se Štrasburkem

České aerolinie od dnešního dne nově spojily Prahu s francouzským Štrasburkem, který je sídlem řady evropských institucí. Společnost bude nabízet devět spojení týdně. Časy odletů byly zvoleny tak, aby vyhověly především cestujícím z České republiky, ale i dalších zemí východní Evropy při jejich pracovních cestách. České aerolinie koncem loňského roku zvítězily ve veřejné soutěži na zajištění tohoto prestižního spojení.

Sdílet

„České aerolinie očekávají, že linku do Štrasburku budou využívat především obchodníci a úředníci při svých služebních cestách do evropských institucí. Letový řád je nastaven tak, aby umožňoval také jednodenní obchodní jednání,“ řekl k nové lince viceprezident pro marketing a vývoj produktu Českých aerolinií Petr Pištělák. Při využití přestupu v Praze navíc bude nová linka vhodným spojením také pro cestující z nových členských zemí EU. Umožní tak například euroúředníkům z Varšavy, Budapešti, Sofie nebo Bukurešti účastnit se jednání evropských institucí. Štrasburk bude dále možné využívat jako přestupní bod na návazné vnitrostátní lety po Francii, například do Bordeaux. Kromě připravovaného spojení Prahy se Štrasburkem létají České aerolinie také do hlavního města Evropské unie Bruselu, a to třikrát denně.

Ve Francii kromě chystaného nového spojení do Štrasburku České aerolinie nabízejí v současnosti čtyři lety denně z Prahy do Paříže na letiště Charles de Gaulle. Přímé spojení nabízejí České aerolinie nově také s Marseille. V code-sharové spolupráci s Air France mohou cestující Českých aerolinií využít navíc další tři denní spojení Prahy s Paříží a dva lety denně do Lyonu. S přestupem v Paříži nebo Lyonu nabízejí České aerolinie v code-sharové spolupráci s Air France také spojení do Toulouse, Nice nebo Mulhouse.

Celkem České aerolinie přepravily v roce 2007 mezi Českou republikou a Francií téměř 290 000 cestujících. Meziročně se jejich počet zvýšil o více než osm procent.

Letový řád nové linky

Do Štrasburku letadla Českých aerolinií od dnešního dne odlétají vždy v pondělí, čtvrtek a pátek v 8:40 hodin a ve Štrasburku přistanou v 10:10 po zhruba hodině a půl letu. Zpět se budou vracet v 10:40 hodin a v Praze mají plánované přistání ve 12:15. Další let bude startovat denně kromě soboty v 17:00 hodin a ve Štrasburku bude přistávat v 18:35. Zpět do Prahy se letadlo vydá v 19:05 hodin a v Praze přistane ve 20:40. Na linku budou České aerolinie nasazovat letouny ATR 42 pro 46 cestujících.

Štrasburk

Město ve francouzském Alsasku má zhruba 250 000 obyvatel. Protéká jím řeka Rýn. V minulosti střídavě patřil Německu a Francii, což ovlivnilo i jeho vzhled. Neznámější památkou je katedrála Notre-Dame de Strasbourg z červeného pískovce, která pochází z 11. – 15. století. Řada městských domů ze 17. století má typické hrázděné vnější fasády. Od roku 1988 je historické centrum Štrasburku zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve Štrasburku sídlí rada Evropy, Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).