Hlavní navigace

Česká spořitelna zvítězila v tendru Státního fondu rozvoje bydlení

Česká spořitelna se stala vítězem veřejné soutěže na správu dotací Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) v rámci zákona č. 378/2005 Sb. o podpoře výstavby družstevních bytů. Smlouva o spolupráci byla oběma stranami podepsána začátkem července 2006.

Sdílet

Česká spořitelna bude pro SFRB v příštích více než 20 letech vykonávat vybrané činnosti spojené s poskytováním dotací a zvýhodněných úvěrů, zejména vedení účelově vázaných účtů bytových družstev za zvýhodněných podmínek, kontrolu čerpání dotací a úvěrů, obstarání inkasa splátek úvěrů a úroků a další činnosti spojené s výkaznictvím a reportingem.

„Velice nás těší, že jsme v této soutěži obstáli a potvrdili tak naši pozici lídra na trhu v oblasti poskytování bankovních služeb veřejnému sektoru,“ uvedl Milan Hašek, ředitel úseku Komunální financování. „Česká spořitelna spolupracuje se SFRB již řadu let. Úspěch v soutěži nám dále umožní prohloubit spolupráci s tímto významným klientem,“ dodal Hašek.

Česká spořitelna, která je vedoucí financující a transakční bankou pro veřejný sektor, využije při realizaci zakázky rozsáhlých zkušeností získaných v minulých letech při správě dotací ze státního rozpočtu, z fondů Evropské unie a rovněž naváže na předchozí spolupráci se SFRB při správě dotací na výstavbu obecních nájemních bytů a domů s pečovatelskou službou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).