Hlavní navigace

Česká spořitelna zavádí termínovaný vklad s prémiovým úrokem

Nový typ vkladového produktu, Prémiový vklad, začne od pondělí 29. listopadu nabízet na svých pobočkách Česká spořitelna. Jde o šestiměsíční termínovaný vklad s pevným základním úrokovým výnosem a navíc s možností získat předem určenou prémiovou úrokovou sazbu. Přiznání prémie je vázáno na splnění předem stanovené podmínky spojené s hodnotou směnného kurzu české koruny k euru k rozhodnému dni. Podmínka pro přiznání prémiové úrokové sazby je stanovena tak, že její splnění je za stávající situace na trhu reálné.

Sdílet

Základní úrokový výnos je pevně stanoven. Celkový úrokový výnos v případě přiznání prémiové úrokové sazby pak může být výrazně nadprůměrný. Na Slovensku, kde finanční skupina Erste Bank podobný produkt nabízí již delší dobu, o něj klienti tamní spořitelny projevují nečekaně vysoký zájem, říká Petr Valenta, ředitel odboru Řízení produktů finančních trhů ČS.

Prémiový vklad podle něj představuje alternativu k zajištěným podílovým fondům.Ty se i v ČR staly hitem letošního roku, investice v nich ale bývají uloženy dlouhodobě, nejméně na čtyři roky.

Uložení peněz jen na dobu šesti měsíců s možností úrokového výnosu při splnění stanovených podmínek přes 5 % p.a. je zajímavým řešením, které je variantou k jiným typům vkladů v prostředí nízkých úrokových sazeb, dodává Petr Valenta.

Minimální investice Prémiového vkladu činí 10 tisíc Kč. Prémiový vklad bude postupně nabízen na všech pobočkách České spořitelny. Jistina vkladu i úrokové výnosy podléhají pojištění vkladů. Zřízení Prémiového vkladu a jeho vedení nejsou zpoplatněny. Úvodní emise bude mít splatnost 30.05.2005 a její pevný základní úrokový výnos bude činit 0,30 %. Prémiový úrokový výnos je stanoven na 4,90 % a bude přiznán, pokud směnný kurz české koruny k euru vyhlašovaný ČNB bude k rozhodnému dni 26.05.2005 v in­tervalu 30,50 – 31,30 včetně krajních hodnot. Celkový úrokový výnos může tedy dosáhnout 5,20 %.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).