Hlavní navigace

Česká spořitelna zavádí prémiový vklad s pevným datem splatnosti

Česká spořitelna nabízí nový typ vkladového produktu „Akciový prémiový vklad“. Jde o termínovaný vklad s úrokovým výnosem, který je složen ze základní zajištěné sazby a prémie, jejíž výše závisí na vývoji akciového trhu v době trvání vkladu. Každá emise „Akciového prémiového vkladu“ má pevně stanovené datum splatnosti.

Sdílet

Přesné podmínky pro konstrukci prémiového výnosu jsou stanoveny k datu emise prémiového vkladu a lze se s nimi seznámit v Kurzovním lístku příslušné emise.

V současné době jsou úrokové sazby nízké, vedle toho ceny akcií rostou. Vhodnou variantou pro drobné střadatele je prémiový vklad, který odvozuje úrokový výnos z vkladu od vývoje akciového trhu bez nebezpečí ztráty vložené částky. Držitel vkladu se podílí na růstu cen akcií, ale nemůže ztratit při jejich poklesu. Akciové prémiové vklady jsou velmi podobné zajištěným podílovým fondům ovšem s kratší dobou splatnosti, pojištěním vkladu i výnosu a se zřízením nejsou spojeny žádné poplatky, řekl Martin Burda, ředitel úseku investiční produkty.

Minimální vklad činí 10 tisíc Kč. Aktuální emise je splatná za tři roky k 26.9.2008. Její základní zajištěná sazba činí 0,10 % p.a. Hodnoty indexu jsou měřeny čtvrtletně. Prémiová sazba vroste při každém měření, které je vyšší než startovací hodnota. Dosažená hodnota prémiového výnosu každé emise bude publikována na kurzovním lístku na internetových stránkách České spořitelny, www.csas.cz a lze se na ni informovat také na pobočkách nebo zelené lince 800 207 207.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).