Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává novou emisi dluhopisů

Česká spořitelna vydá 3. září 2007 novou emisi dluhopisů s výnosem závislým na souboru indexů a košů akcií.

Sdílet

Česká spořitelna vydá 3. září 2007 novou emisi dluhopisů s výnosem závislým na souboru indexů a košů akcií v rámci dluhopisového programu s následujícími parametry:

Emitent: Česká spořitelna, a.s. (A-/A2)
Celkový objem: 300 000 000 Kč
Jmenovitá hodnota: 10 000 Kč
Úroková sazba: Dluhopisy nebudou úročeny. Výnos dluhopisů naroste jednorázově ke dni konečné splatnosti dluhopisů.
Emisní kurz: 100,00 % jmenovité hodnoty dluhopisů
Datum emise: 3.9.2007
Splatnost: 5.9.2011
Administrátor: Česká spořitelna
Kotace: Dluhopisy nebudou obchodovány na žádném regulovaném trhu
ISIN: CZ0003701351

Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu.

„Vydáním další emise dluhopisů se strukturovaným výnosem závislým na souboru renomovaného akciového a komoditního indexu a dvou košů akcií, které se skládají z významných světových a realitních titulů, vycházíme vstříc velkému zájmu drobných investorů o tento typ strukturovaných cenných papírů. Dluhopisy nebudou úročeny, jejich výnos bude stanoven rozdílem mezi emisním kurzem a hodnotou, která bude splatná k datu splatnosti,“ uvádí Daniel Heler, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny. „Nová emise je připravena k široké distribuci ve více než 200 pobočkách. Tento typ instrumentu je vhodný pro investory, kteří hledají cestu, jak se podílet na vývoji jednotlivých trhů při zachování hodnoty vložených prostředků v okamžiku splatnosti dluhopisu a to i v případě jejich negativního vývoje. Ve zvoleném časovém období přináší možnost lépe pracovat s případnými výkyvy trhů a to díky širokému rozložení podkladové investice. Způsob investování je velmi jednoduchý, klient nepotřebuje účet ve Středisku cenných papírů,“ dodává Daniel Heler.

Dluhopisy je možné nakoupit ve velkých oblastních a v dalších vybraných pobočkách České spořitelny od 4.září 2007 za aktuální kurz v násobcích jednotkové ceny 10 000 Kč. Nejmenší množství nakupovaných dluhopisů jsou tři kusy. Aktuální seznam poboček, které nabízejí dluhopisy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a bezplatné informační telefonní lince České spořitelny 800 207 207.

Základní prospekt dluhopisového programu v maximálním objemu nesplacených dluhopisů 75 mld. Kč, s dobou trvání programu 10 let a splatností kterékoli emise v rámci programu maximálně 30 let, obsahující společné emisní podmínky všech dluhopisů vydávaných v jeho rámci byl uveřejněn na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz.

Emisní dodatek dluhopisů, obsahující doplněk dluhopisového programu a další informace ohledně emise dluhopisů je k dispozici na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).