Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává další samostatnou pětiletou emisi HZL v objemu 2 mld. Kč s výnosem 4,05 % p. a.

Česká spořitelna dnes stanovila podmínky emise hypotečních zástavních listů (HZL) v celkovém objemu 2 miliardy Kč. HZL o jmenovité hodnotě 1 mil. Kč mají ISIN CZ0002000573 a nesou pevný úrokový výnos 4,05 % p. a. Splatné jsou v roce 2010, datum emise je zafixováno na 30.6.2005. Emise je vydávána jako samostatná emise; původní dluhopisový rámec byl zcela vyčerpán k listopadu loňského roku.

Sdílet

Velký zájem českých investorů o nové hypoteční zástavní listy České spořitelny dokládá atraktivitu našich cenných papírů. Spektrum nabízených hypotečních úvěrů České spořitelny tak získá vydáním HZL nové zdroje pro své rozšíření, řekl člen představenstva České spořitelny, Daniel Heler.

Nové HZL jsou určeny pro institucionální investory a nejsou tedy určeny pro prodej drobným investorům. Pro drobné investory nabízí Česká spořitelna na svých pobočkách další HZL z několika doposud vydaných emisí.

Nejpozději k datu emise budou HZL kótovány na oficiálním volném trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s.

Prospekt HZL schválila Komise pro cenné papíry a nejpozději do 30.6.2005 bude k dispozici v sídle České spořitelny a rovněž na jejích internetových stránkách www.csas.cz.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).