Hlavní navigace

Česká spořitelna uvedla na trh první zajištěné fondy v roce 2006

Za dva roky se prodaly podílové listy zajištěných fondů v hodnotě téměř 4 mld. Kč

Sdílet

Česká spořitelna včera zahájila prodej podílových listů dvou nových zajištěných fondů s pořadovými čísly jedenáct a dvanáct. ESPA-ČS zajištěný fond 11 nabízí maximální potenciální výnos, který je omezen na 40 % za pět let a zajištění plné návratnosti investované částky po skončení doby trvání fondu. Maximální potenciální výnos ESPA-ČS zajištěného fondu 12 je omezen na 35 % za pět let a fond dále zajišťuje po skončení doby trvání fondu minimální pětiprocentní zhodnocení vložené investice. S prodejem podílových listů obou zajištěných fondů se začíná 9. 1. 2006 a končí po upsání celého objemu fondů, nejpozději však 27. 2. 2006.

Fakt, že se nám od března roku 2004 podařilo prodat podílové listy zajištěných fondů za téměř 4 mld. Kč dokazuje, že investiční potenciál soukromých osob i českých firem je významný a dále roste. Z tohoto důvodu jsme už na leden 2006 připravili nabídku dvou nových produktů, které by nejen díky svým parametrům měly vývoj potvrdit, uvedl Martin Burda, ředitel úseku investičních produktů České spořitelny.

Výnos obou zajištěných fondů bude záviset na vývoji kurzů akcí 25 světových firem. Výnos fondů je uzamykán pro každé sledované období.

Vstupní poplatek nebude po celé upisovací období účtován. Nákupní cena jednoho podílového listu je 100 Kč, minimální investice 5 000 Kč. Dobra trvání fondů je 5 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).