Hlavní navigace

Česká spořitelna snižuje úroky z úvěrů pro obyvatelstvo až na 8,9 % a zavádí výpočet splátek po telefonu.

Sdílet

Česká spořitelna snižuje k dnešnímu dni úrokové sazby z úvěrů pro obyvatelstvo, a to až o 100 bodů. Minimální úrokové sazby úvěrů se tak dostanou pod 9 %. Ode dneška Česká spořitelna rovněž zavádí novou, bezplatnou službu po telefonu. Telefonní bankéři na informační lince 800 207 207 na požádání okamžitě vypočítají výši předpokládané měsíční splátky úvěru.

„Chceme úvěry klientům co nejvíce zpřístupnit. Proto vedle výhodných úrokových sazeb dbáme i na rychlost vyřízení úvěru, eliminujeme množství dokladů, které klient musí bance předložit a převážnou většinu úvěrů poskytujeme bez zajištění. Nová služba bezplatného výpočtu splátek po telefonu zvyšuje komfort našich úvěrových transakcí. Zájemce o úvěr si tak bude moci sám udělat předběžnou představu o tom, zda požadovaný úvěr bude schopen splácet,“ uvedl Tomáš Halla, ředitel odboru úvěrové obchody.

Minimální úroková sazba spotřebitelských úvěrů klesá o 100 bodů na 8,9 % u účelového úvěru a na 9,5 % u hotovostního úvěru. U účelového úvěru ve výši 80 000,– Kč, s počtem 35 měsíčních splátek, souvisejícími poplatky a úrokovou sazbou 8,9 % p.a. je pak RPSN 10,85 %. Snižuje se také úroková sazba úvěrů pro studenty, a to rovněž o 100 bodů na 8,9 %. Spolu s nízkým RPSN (úvěr se poskytuje bez poplatků) se tento úvěr stává pro mladé lidi velmi atraktivním. Úroky kontokorentních úvěrů klesají o 50 bodů na 12,9 %.

Česká spořitelna poskytuje spotřebitelské úvěry prakticky na počkání. Pokud je žadatel o úvěr klientem České spořitelny a na jeho účet je pravidelně poukazována mzda, stačí pro vyřízení úvěru pouze občanský průkaz. U ostatních žadatelů je třeba doložit výši příjmu. Úvěr do 100 tisíc korun lze získat bez jakéhokoli zajištění. Současně mají klienti možnost sjednat si k úvěru i pojištění pro případ nemoci, invalidity či smrti.

„Česká republika se přibližuje v oblasti poskytování úvěrů standardům, které platí v západní Evropě. Přibližně 60 % ekonomicky činných obyvatel v naší zemi již využívá nějakou formu úvěru. Občané přitom stále častěji kombinují různé úvěrové produkty – například kontokorentní úvěr s účelovým úvěrem,“ uvedl Tomáš Halla. Za první tři měsíce letošního roku Česká spořitelna poskytla spotřebitelské úvěry v objemu 2,4 mld. Kč, což je o 12,7 % více než za stejné období loňského roku.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).