Hlavní navigace

Česká spořitelna rozšiřuje funkčnosti a bezpečnost služby SERVIS 24

Česká spořitelna zahajuje od července 2005 nasazování nových funkčností u služby Servis 24 a rozšiřování bezpečnostních prvků o autorizační SMS kódy, grafickou klávesnici a také mění limity transakcí. Mezi nové funkčnosti patří přeshraniční platební styk v rámci zemí EU, avíza transakcí zahraničního platebního styku, možnost zobrazení penzijního připojištění a také zavádí podpůrné funkce (např. bankovní zprávy, popis transakce pro příkazce atd.).

Sdílet

Česká spořitelna byla v letošním roce zvolena redakcí Peníze.cz Internetovou bankou roku. Naše internetové bankovnictví je dynamickou službou, která se vyvíjí a těší stále větší oblibě u našich klientů. Na konci června 2005 tuto službu využívalo již zhruba 840 000 klientů. Bezpečnost Servisu 24 považujeme za zásadní prvek a klademe na ni velký důraz. Bezpečnostní prvky se vzájemně kombinují a doplňují. Přitom musejí být sestaveny tak, aby nesnižovaly komfort klientů při obsluze účtu, uvedl Aleš Mamica, ředitel úseku přímé bankovnictví.

Hlavním bezpečnostním prvkem, který banka zavádí od 18. července 2005, je tzv. autorizační SMS. Klient při zadání platby přes Internetbanking, která převyšuje jeho uživatelský limit, obdrží na mobilní telefon speciální SMS s detaily transakce a autorizačním kódem pro potvrzení operace. Další novinkou, připravenou na září, je grafická klávesnice, kterou klient využije pro přihlášení do aplikace Internetbanking. Tento způsob přihlášení eliminuje možnost zneužití osobních údajů prostřednictvím SPY programů. V září se rovněž sníží denní limit služby Servis 24 Internetbanking na 10 000 Kč, nad tuto výši je potřeba transakci autorizovat prostřednictvím bezpečnostních SMS. Všechny nové bezpečnostní prvky jsou bezplatné.

Služba Servis 24 Telebanking je propojena se službou Servis 24 Internetbanking tak, že klient využívá obě služby za jediný poplatek a s jedinou sadou přístupových kódů. Nově bude do Servisu 24 zahrnut i GSM Banking.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí ČS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).