Hlavní navigace

Česká spořitelna připravuje pro své zaměstnance druhý Den pro charitu

Po prvním úspěšném hromadném dni pro charitu, který měli zaměstnanci Finanční skupiny České spořitelny (FSČS) možnost využít v květnu tohoto roku, plánuje FSČS druhý Den pro charitu s Českou spořitelnou, a to na 21. září 2007. Zaměstnanci tak budou opět celý den pracovat pro různé charitativní organizace a svou prací tak přispějí k dobročinným účelům. Dobrovolníci, kteří se nebudou moci účastnit plánovaného dne však mohou pracovat pro charitu také v individuálních termínech a také si individuálně zvolit jinou organizaci, která je jim blízká jak místně, tak i svým zaměřením.

Sdílet

„Česká spořitelna je hrdá na své zaměstnance, kteří svou účastí dokazují, že jim není lhostejný osud lidí, vedle kterých žijí a kteří potřebují jejich pomoc. V rámci Dne pro charitu např. mohou na vlastní kůži poznat práci terénních pracovníků v oblasti drogové prevence a vydat se tak na jeden den přímo do ulic Prahy. Také mají možnost pomoci zorganizovat výlet pro děti z azylového domu v Ostravě nebo asistovat seniorům při výtvarných činnostech,“ řekla Jarmila Plachá, ředitelka odboru korporátní marketing a sponzoring ČS.

FSČS aktivně spolupracuje s 69 organizacemi, a to v rámci projektů realizovaných Nadací České spořitelny nebo partnerskými organizacemi doporučenými Fórem dárců. Sami zaměstnanci využili individuální možnosti najít si „svoji“ organizaci blízkou jak místně, tak svým zaměřením a takto pomohli ve 21 různých organizacích.

Od spuštění programu v březnu letošního roku až do 31. července se zaregistrovalo 347 dobrovolníků, z toho je již 70 dobrovolníků přihlášeno na 21. září 2007. FSČS doposud vynaložila na svůj projekt firemního dobrovolnictví více než jeden milion Kč, tato částka představuje personální i produkční náklady banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).