Hlavní navigace

Česká spořitelna poskytla loni hypotéky za 45,5 miliardy Kč

Česká spořitelna poskytla v minulém roce hypotéky v celkovém objemu 45,5 mld. Kč. Z toho privátní hypotéky na investice do nemovitostí činily 24,8 mld. Kč, což v meziročním nárůstu činí 30 %, a americké hypotéky dalších 2,7 mld. Kč. Zbytek tvoří hypotéky na financování firemních projektů a municipální hypotéky. Celkový počet nových privátních hypoték na investice do nemovitostí za toto období činil 17 361 a meziročně tak vzrostl o 22 % a počet amerických hypoték přesáhl 5 tisíc. Česká spořitelna letos očekává meziroční nárůst privátních hypoték 30 - 35 % oproti roku 2005, a to i přes avizovaný mírný nárůst úrokových sazeb na trhu.

Sdílet

Po loňském velkém zájmu o hypoteční úvěrování ovlivní letos trh hypoték především blížící se zvýšení DPH na bytové stavební práce. Určitý vliv může mít i očekávané zvýšení úrokových sazeb a volby. Zájemcům o hypotéku doporučujeme nevyčkávat a využít již prvních měsíců roku ke sjednání hypotéky. Klienti mají možnost uzavřít smlouvu o hypotéce s odloženým čerpáním, kdy si zafixují současnou sazbu a zvýšení úroků se jich nedotkne, uvedl Kamil Kosman, ředitel úseku financování nemovitostí a hypoték.

Od podzimu 2005 poskytuje Česká spořitelna Novomanželskou hypotéku s nejnižší splátkou na trhu – 1 milion za 2 999 Kč měsíčně – pro mladé lidi do 36 let (manžele nebo svobodné pečující alespoň o 1 dítě). Rekordním měsícem v minulém roce byl listopad, kdy ČS poskytla občanům přes 2 tis. hypoték v objemu cca 3,2 mld. Kč. Novomanželská hypotéka se na tomto objemu podílela 6,7 %.

Česká spořitelna je největší hypoteční bankou v České republice. ČS poskytuje hypoteční úvěry na zhruba 400 pobočkách, ve 14 specializovaných Hypotečních centrech a také prostřednictvím sítě mobilních prodejců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).