Hlavní navigace

Česká spořitelna navyšuje objem aktiv spravovaných institucionálním klientům

K počátku roku 2006 spravovala Česká spořitelna institucionálním investorům majetek za 45 miliard Kč, tj. o 9 miliard Kč více než ve srovnatelném období loňského roku. Objem prostředků ve správě (custody) činil více než 150 miliard Kč. Bance tak patří přední místo na domácím trhu v oblasti služeb custody, depozitářských služeb, správy aktiv, primárních emisí cenných papírů a obchodování na finančních trzích.

Sdílet

„Česká spořitelna obhospodařovala začátkem roku 2006 cenné papíry za více než 150 miliard Kč, což je o 35 miliard Kč více než ve stejném období roku 2005. Jsme tak jednou z nejvýznamnějších a nejrychleji rostoucích bank pro finanční instituce a postupně se tak stáváme rovnocenným partnerem specializovaných zahraničních bank,“ říká Stanislav Šnajdr, ředitel odboru custodian služby.

Významnými klienty služby Custody jsou tuzemské otevřené podílové fondy, penzijní fondy a další institucionální investoři. Služba custody spočívá např. v uložení cenných papírů, zajišťování inkasa kupónů a dividend, zastupování na valných hromadách a jiných akcích emitentů.

Objemem kontrolovaného majetku je Česká spořitelna největším depozitářem/de­pozitářskou bankou v České republice. Celkový majetek pod depozitářskou kontrolou činil k počátku tohoto roku 92 miliard Kč. Česká spořitelna vykonává funkci depozitáře již od samého vzniku tohoto institutu v českém právním prostředí. První depozitářská smlouva byla uzavřena již v roce 1992.

Česká spořitelna pravidelně organizuje akce pro finanční instituce. V loňském roce uspořádala první dva semináře „Trendy“ pro tento klientský segment, další se uskuteční 31. května 2006. Česká spořitelna bude v pořádání podobných setkání pokračovat i v budoucnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).