Hlavní navigace

Česká spořitelna nabízí hypotéku s nejnižší splátkou na trhu

Od října 2005 poskytuje ČS novomanželskou hypotéku s nejnižší splátkou na trhu - 1 milion za 2 999 Kč měsíčně - pro mladé lidi do 36 let (manžele nebo svobodné pečující alespoň o 1 dítě).

Sdílet

Klienti si mohou vybrat pevnou splátku 2 999 Kč při fixaci na jeden rok nebo 3 999 Kč při fixaci na pět let (pro hypotéku 1 mil. Kč). Úroková sazba je navíc zvýhodněna o 0,2 % oproti aktuální garantované sazbě (např. aktuální nejoblíbenější pětiletá fixace po snížení činí 3,99 % p.a. a jednoletá fixace 2,59 % p.a.). Nízké pevné splátky jsou poskytovány po dobu prvních pěti let, při jednoleté fixaci se výška splátky po uplynutí jednoho roku stanoví vždy nově se započtením aktuální zvýhodněné úrokové sazby. Klienti mohou místo pevné splátky využít také odklad splátek na jeden rok (t.j. platí pouze úroky).

Novomanželskou hypotéku lze snadno kombinovat se státní půjčkou ve výši 300 tis. Kč. Je však poskytována i těm, kteří státní půjčku nečerpají.

Způsoby splácení novomanželské hypotéky České spořitelny:
Hypohit nebo Nové Top bydlení splatnost 25 let Splátka se slevou na úrokové sazbě 0,2% Odklad splátky jistiny Pevná splátka
Splátka na 1 rok 4 654 Kč 4 551 Kč Od 2.015 Kč 2 999 Kč
Splátka na 5 let 5 418 Kč 5 305 Kč  – 3 999 Kč

Způsoby splácení novomanželské hypotéky České spořitelny:

Česká spořitelna dále poskytuje současným nebo bývalým majitelům studentského účtu Student+ hypotéku s cenovým zvýhodněním v podobě Prime rate sazby bez ohledu na zvolenou fixaci. Např. jednoletá sazba tak činí 2,39 % p.a. a sazba na pět let je 3,59 % p.a. Klient musí mít pravidelný příjem po dobu 6 měsíců před podáním žádosti o hypotéku. Ostatní podmínky hypotéky jsou standardní. Tato nabídka je časově omezena do konce roku 2007.

Vycházíme vstříc oběma skupinám mladých lidí a usnadňujeme jim získat jejich první bydlení. Díky novomanželské hypotéce s bezkonkurenčně nejnižší splátkou na trhu a hypotéce Student+ s nízkými sazbami nemusejí mladí lidé platit vysoké tržní nájmy, ale mohou investovat prostředky přímo do vlastního bydlení, uvedl Kamil Kosman, ředitel úseku financování nemovitostí a hypoték ČS.

Česká spořitelna je největší hypoteční bankou v České republice. Tržní podíl České spořitelny v objemu všech poskytnutých hypoték včetně podnikatelských a municipálních činil v 1.pololetí 2005 téměř 40 %. Letos k 30. září 2005 poskytla Česká spořitelna celkem 12 997 hypoték v objemu 28,1 mld. Kč, z toho občanům 12 373 hypoték v objemu 17,4 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je to u občanských hypoték nárůst v objemu zhruba o 20 %.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí FSČS a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).